Ana Sayfa İmplant Alman Diş İmplantı

Alman Diş İmplantı

Alman Diş İmplantı

Günümüzde dental alanda yaşanan teknolojik gelişmelerle birlikte diş implantı tedavisi hızla gelişmiş ve yaygınlaşmıştır. Bu alanda ortaya çıkan teknolojik gelişmeler ışığında birçok ülkede implant üretimi yapan firmalar ortaya çıkmış ve bu alanda gelişmelere hız katmışlardır. Özellikle Alman menşeli implantlar oldukça tatmin edici sonuçlar ortaya koymaktadır.

Birçok ülkede kullanılan ve üretilen implant markaları ülkemizde de gelişim göstermiş ve yerel implant üreticileri doğmuştur. Kaliteli ve sertifikalı ürünler de üreten bu markalar, dental alanda oldukça başarılı işler ortaya koymaktadır.

İmplant sektörünün gelişmesi birçok engellenemez durumu da ortaya çıkarmıştır. Bunların başında saf titanyumdan olmayan, hastaya göre üretilmeyen, hijyen kuralları dışında üretim gerçekleştiren, yer altı üretimler yapılmaya başlanmış ve bunun sonucunda hastalara uygulandıktan sonra bu implantlar birçok sağlık problemine yol açmıştır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için yapılacak en doğru şey, sertifikalı ve güvenilir bir implant markası seçiminde bulunmaktır.

Alman implant

Diş İmplantında Alman Markalarını Neden Tercih Etmeliyim?

Diş implantı üretiminde kendini kanıtlayan ve oldukça uzun ömürlü ve sağlıklı sonuçlar elde edilmesini sağlayan ve dünya da implant alanında çokça rağbet gören marka sahibi ülkeler; Almanya, İsveç, Kore ve Amerika’dır.

Alman markalarının uzun yıllardır piyasada olması ve bu alanda çokça deneyime sahip olması güvenilirliğini arttırmış ve piyasada Alman markalarının önemli bir yer edinmesini sağlamıştır. Türkiye’de ve dünyada birçok hasta ve hastane öncelikli olarak Alman menşeili implant markalarını tercih etmektedir.

Bu Alman implant markalarından ülkemizde de sıklıkla kullanılanlarını şöyle sıralayabiliriz.  SKY Implant Systems ve Dentsply- Friadent, Humantech Solutions Implant,, Medentika, Bego Semados, Xivw- Ankylos şeklinde sıralanabilir.

Alman Diş İmplantı Fiyatları Nasıldır?

Yurtdışında üretilen implant fiyatları maalesef ülkemizde çok yüksek fiyatlara tekabül etmektedir. Yurtdışında ve Almanya’da üretilen bu implantlar Dolar ya da Euro üzerinden fiyatlandırıldıkları için ve ülkemizde döviz kurları çok yüksek olduğu için bu markalar için çok para ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Eğer diş implantı yaptırmayı düşünüyorsanız şunu bilmenizde fayda var. Diş implantında uygulamasında başarı doğrudan implant kalitesi ile ölçülür. Kaliteli bir implant, doğru uygulandığında ve doğru bakıldığında ömür boyu kullanılabilir dişler elde etmenizi sağlar. Bu nedenle yaptırmayı düşündüğünüz implant uygulamasından yüzde yüz başarı sağlamak için yüksek ücreti göze almalısınız. Diş implantı seçerken tercihinizi implant ücreti az olan üründen yana değil, kaliteli, hijyenik ortamda üretilmiş ve güvenilir olan üründen yana yapmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız?

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız? Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci boyunca birçok alanda ve işte aksamalar meydana geldi. Özellikle sağlığımızla ilgili bazı...

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri Protez dişler, tekli ve çoklu diş kayıplarında kullanılan bir üründür. Protezler sayesinde kişinin diş eksikliği problemi çözülmüş olur. Protez Nedir? Protez,...

Lazerle diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatma nedir? Lazer ile diş beyazlatma, dişlerde meydana gelen renk değişimlerini gidermek üzere, lazer ışığı kullanılarak dişlerin renginin normal seviyeye getirilmesi işlemine verilen...

Hamilelikte Diş Tedavisi

Hamilelikte Diş Tedavisi Hamilelik döneminde birçok açıdan sağlığa dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü bu dönemde tedavi şansı normalken yapılana göre çok daha düşüktür. Hamilelerin birçok ilacı...

Son Yorumlar