Ana Sayfa İmplant Bir Günde İmplant Yaptırmak (All On Four)

Bir Günde İmplant Yaptırmak (All On Four)

Bir Günde İmplant Yaptırma – All On Four Tekniği

All On Four tekniği tam dişsiz hastalara uygulanan bir implant çeşididir. Özellikle ileri yaşlardaki hastalarda, tüm diş kayıplarının yaşandığı durumlarda çene kemiğine yerleştirilen dört adet implant aracılığıyla ağız içine diş protezi sabitlenmesi ile gerçekleştirilir.

Sadece bir gün içerisinde hastanın dişlerine kavuşması bu yöntem sayesinde mümkündür.

All On Four İmplant Tekniğinin Avantajları Nelerdir?

All On Four tekniğinin en önemli avantajı ağzında hiç diş olmayan hastanın, bir gün gibi kısa bir süre içerisinde dişlere sahip olmasını sağlamasıdır. Bu yöntem sayesinde hasta protez diş kullanabilmektedir.

All On Four uygulamasında herhangi bir cerrahi işlem uygulanmaz. Sinüs yükseltme ya da kemik eklemesine ihtiyaç duyulmaz. Bu sayede All On Four işlemi kolay bir operasyon olarak yapılabilmektedir.

Bir günde implant diş

All On Four İmplant İşleminin Maliyeti Düşüktür

All On Four implant tedavisinde ağıza sadece 4 adet implant uygulandığından ve ekstra bir cerrahi operasyon yapılmasına ihtiyaç duyulmadığından bu işlem, diğer implant işlemlerine göre daha az maliyetli bir operasyon olmaktadır.

All On Four implantlar kişiye göre oluşturulabilmektedir. Böylece doğal ve estetik bir görünüm sağlanır. Bu implant çeşidinin bakım ve temizliği de diğer implantlara göre daha az yorucu ve kolaydır. Bu implant uygulaması bulantı durumu yaşamayan ve hareketi implant kullanmayan hastalar için daha uygundur.

All On Four İmplantlara Kolay Alışılır

All On Four diş implantları, damaklık denen tam diş protezlerinden şeklen farklıdır. Bu implantlarda damak kısmı bulunmaz. Böylece hasta kendi damağı olduğu için implantlara daha kolay alışır. Bu sayede ağız temizliği daha kolay ve tam yapılabilir.

Bu implant işlemi bir gün içerisinde yapılabildiği için hastane ve diş hekimi seçiminizi sadece bulunduğunuz yere göre yapmanıza gerek kalmaz. Günübirlik istediğiniz şehirde, istediğiniz hastane ya da klinikte bu işlemi hızlıca yaptırabilirsiniz.

All On Four Diş İmplant İşlemi Kimlere Uygulanabilir?

All On Four implant tedavisi dental anlamda yapılacak işlemlere bir engeli bulunmayan (örneğin kronik hastalıklar), yeterli miktarda kemik yoğunluğuna sahip ve hiç dişi olmayan tüm hastalara uygulanabilmektedir.

All On Four İmplant Tedavisinin Aşamaları Nelerdir?

All On Four implant tedavisi yapılması düşünülen hastalara öncelikle ayrıntılı bir radyolojik ve klinik muayene gerçekleştirilir. Bilgisayar sistemleri kullanılan tomografi çekimi yapılır. Ölçüm sonuçları All On Four işlemine uygun çıkar ise hastanın tedavi planı oluşturulur.

Bu sonuçların alınması sonrasında All On Four implant işlemi için iki aşama gerçekleştirilir. Bunlardan ilki cerrahi aşama, ikincisi ise diş protezi aşamasıdır. Tedavinin gerçekleştirileceği gün hastaya uygun biçimde dört adet implant yerleştirildikten sonra aynı gün içerisinde geçici diş protezi implantların üzerine sabitlenir. Üç aylık alışma süreci sonrasında hastaya sürekli kullanacağı diş protezleri takılır. Böylece hiç dişsiz kalınmadan gerçek dişlere kavuşulur.

All On Four İmplant İşlemi Sonrasında Şişlik ve Ağrı Yaşanır Mı?

Her implant sonrası olduğu gibi All On Four implant işlemi sonrasında da bir kısım şişlik ve ağrı yaşanabilmektedir. Diş hekiminiz bu ağrılar için size ilaç önerisinde bulunacaktır. Buna göre kullanacağınız ilaçlarla ağrılarınızı azaltmanız  mümkündür.

All On Four İmplant  İşlemi Sonrasında Beslenme Nasıl Olmalıdır?

All On Four implant işlemi sonrası ağzınıza yerleştirilen geçici diş protezleri kullanıma hazırdır. Ağzınıza yerleştirilen implantların kemik ile bütünleşeceği üç ay için doktorunuz bir beslenme önerisinde bulunacaktır. Bu üç aylık süreç sonunda kendi proteziniz ile dilediğiniz gibi beslenebilirsiniz.

Önceki İçerikDikişsiz İmplant
Sonraki İçerikOxy İmplant Nedir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız?

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız? Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci boyunca birçok alanda ve işte aksamalar meydana geldi. Özellikle sağlığımızla ilgili bazı...

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri Protez dişler, tekli ve çoklu diş kayıplarında kullanılan bir üründür. Protezler sayesinde kişinin diş eksikliği problemi çözülmüş olur. Protez Nedir? Protez,...

Lazerle diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatma nedir? Lazer ile diş beyazlatma, dişlerde meydana gelen renk değişimlerini gidermek üzere, lazer ışığı kullanılarak dişlerin renginin normal seviyeye getirilmesi işlemine verilen...

Hamilelikte Diş Tedavisi

Hamilelikte Diş Tedavisi Hamilelik döneminde birçok açıdan sağlığa dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü bu dönemde tedavi şansı normalken yapılana göre çok daha düşüktür. Hamilelerin birçok ilacı...

Son Yorumlar