Ana Sayfa İmplant Bütün Dişleri İmplant Yaptırmak

Bütün Dişleri İmplant Yaptırmak

Bütün Dişleri İmplant Yaptırmak

Diş implantı tedavisi, eksik diş problemini çözmek için uzun yıllardır hem hastaların hem de diş hekimlerinin başvurdukları bir tedavi olmuştur. Eksik bir diş için de birçok diş içinde bu tedavi yöntemi uygulanabilmektedir.

Bütün dişler için de uygulanan diş implantı tedavisi hakkında pek çok konu merak edilir. Total adı verilen bu tedavi yönteminin yapılabilmesi için tek bakılan nokta, hastanın ağzında bulunan kemik dokusunun implant için yeterli olup olmadığıdır.

Diş tedavisi

Eksik Diş Tedavisinde Tek Çözüm İmplant Mıdır?

Dişsiz olan hastaların tedavisinde implant dışında başka tedavi yöntemleri de bulunmaktadır. Bunların başında ise hareketli protez, köprü ya da parsiyel protez gelmektedir. Tüm diş kayıplarında bu yöntemlerden bazıları seçilirse, çene kemiği erimesi durumuyla karşılaşılabilir.

Eksik diş tedavisinde kullanılan dental implantlar bu çerçevede önemli bir yer tutar çünkü diş implantları çene kemiğinin erimesine engel olur ve böylece çokça tercih edilir.

Hiç Diş Olmayan Ağızda Kaç İmplant Uygulanır?

Ağızda hiç diş olmaması durumunda, total dişsizlikte, bir çeneye eklenen implant sayısı her diş için birer tane değildir. Bu şekilde düşünen birçok kişi diş implantı uygulamasının zorluğunun artacağını düşünerek tedaviyi ertelemektedir.

Tam dişsizlik durumda ağıza uygulanan implant sayısı, bir çene için sekiz adet olmak üzere, toplam on altı tanedir. Bu şekilde ağız içi tamamiyle dişlendirilmiş olur.

Bunun yanında tam dişsiz bir ağız için uygulanacak implant sayısı, hastanın çene yapısına göre ve hastadan hastaya değişiklik göstermektedir. Bu sebeple sizin için kaç implant yapılacağı sorusuna en iyi cevabını, diş hekimi muayenesi sonrası ve çekilecek filmler sonucunda alabilirsiniz.

Diş İmplantı Yapılırken Geçici  Diş Uygulaması

Diş implantı tedavisinde insanların en çok çekindiği ve bir o kadar da merak ettiği konu, işlem sırasında ne kadar dişsiz kalınacağıdır. Bu durumda her yaş grubundan insan, sosyal yaşamlarını da düşünerek çekinceler yaşar ve bu durum da insanların diş implantı tedavisinden çekinmesine ya da bu tedaviyi geciktirmesine sebep olur.

Tüm etkenler ve kişinin hem düzgünce yemek yiyebilmesi hem de sosyal açıdan sıkıntı yaşamaması için geçici protezler devreye girmiştir. Bu sayede çeneye eklenen vidaların, çene kemiği ile bütünlük sağlaması için gereken bekleme zamanı, dişsiz geçmez ve hastalar tarafından sorunsuz bir bekleme süreci geçirilmiş olur.

Bu geçici diş uygulaması sonrası gereken süre bitiminde hasta gerçek dişlerine kavuşmuş olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız?

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız? Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci boyunca birçok alanda ve işte aksamalar meydana geldi. Özellikle sağlığımızla ilgili bazı...

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri Protez dişler, tekli ve çoklu diş kayıplarında kullanılan bir üründür. Protezler sayesinde kişinin diş eksikliği problemi çözülmüş olur. Protez Nedir? Protez,...

Lazerle diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatma nedir? Lazer ile diş beyazlatma, dişlerde meydana gelen renk değişimlerini gidermek üzere, lazer ışığı kullanılarak dişlerin renginin normal seviyeye getirilmesi işlemine verilen...

Hamilelikte Diş Tedavisi

Hamilelikte Diş Tedavisi Hamilelik döneminde birçok açıdan sağlığa dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü bu dönemde tedavi şansı normalken yapılana göre çok daha düşüktür. Hamilelerin birçok ilacı...

Son Yorumlar