Ana Sayfa Ağız ve Diş Sağlığı Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş beyazlatma fiyatları ve diş beyazlatma türleri hakkında detayı bilgiler alarak, dişlerinizin bakımını daha doğru bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Diş Beyazlatma

Günlük yaşamda tüketilen yiyecek ve içecekler zamanla diş sararmalarına ve diş taşı oluşumuna neden olur. Diş üzerinde biriken tüm bu yemek artıkları sadece dişlerin kirli bir görünümüne değil, bakterilerin çoğalmasına ve dişlerin çürümesine neden olur.

Günlük diş bakımı doğru yapıldığında ise diş taşı ve diş sararmalarının görünümü en aza iner fakat günlük yapılan diş bakımları ne kadar yapılırsa yapılsın yeterince dişlerde beyazlama meydana gelmez. Bu nedenle profesyonel bir diş beyazlatma işlemi yapılmalıdır.

Düzenli olarak yapılması gereken diş beyazlatma işlemi sanılanın aksine diş minesine ve diş yüzeyine hiçbir şekilde zarar vermez. Dişlerin daha bakımlı olmasını sağlayan diş beyazlatma işlemi, aynı zamanda da diş sağlığı için gereklidir.

Bu bağlamda pek çok kişinin merak ettiği konuların başında diş beyazlatma fiyatları gelir. Özel kliniklerde ve devlet hastanelerinde yapılan bu işlem için fiyatlar farklılık göstermektedir. İlk etapta doktorunuzla görüşüp bilgi almanız daha avantajlı olacaktır.

Diş beyazlatma ücretleri bilindiği üzere sabit bir fiyattan ibaret değildir. Daha çok 500 ila 3000 arasında fiyat değişiklikleri yaşanmaktadır.

Diş Beyazlatma Yöntemleri ve Fiyatları

  • Lazer tedavisi ile diş beyazlatma tekniği; 500 tl ila 1200 tl arasında değişiklik göstermektedir.
  • Jeller yöntemi ile diş beyazlatma tekniğinin ücreti; 300 tl ila 700 tl arasındadır.
  • Diş ağartma tekniği ile yapılan işlemin ücreti ise 700 tl gibi rakamlardan oluşmaktadır.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Dişlerin üzerini kaplayan kirli görünümü ve diş taşını temizleme işlemine verilen isim diş beyazlatmadır. Özellikle estetik anlamda kişilere büyük bir şekilde öz güven kazandırır. Üstelik diş beyazlatma işlemi çok kısa süren ve hiçbir acı vermeyen işlemlerden biridir.

Dişlerin beyaz ve düzgün bir görünüme kavuşmasını sağlayan bu teknik diş ve diş etlerine hiçbir şekilde zarar vermez. Kalıcı olması ile beraber, dişin yapısına da müdahale edilmez. Bilhassa çarpık dişlere sahip olan kişilerin diş aralarında sarı ve kahverengi lekeler meydana gelebilir. Diş fırçasının ulaşamadığı bu alanlar için diş beyazlatma yapılmalıdır.

Diş beyazlatma için farklı yöntemler kullanılabilir. Bunlardan bir kaçı ise porselen kaplama, kompozit laminalar ve zirkonyum kaplama kullanılabilir. Ek olarak, dişlerin belli ilaçlarla hiçbir kaplama yapmadan da temizleme ve beyazlatma yapılmaktadır.

Diş Beyazlatma Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Diş beyazlatma fiyatları, pek çok farklı faktöre göre belirlenir. Bunlardan en önemlisi ise hekim ve klinik seçimidir. Yine kullanılan ilaç ve teknikler de fiyatları etkileyen faktörler arasında yer alır. Eğer kullanılan malzemeler son teknoloji ürünü ise fiyatlar o yönde etkilenebilir. Buna ek olarak, klinikteki doktorun deneyimi de fiyat olara etkilenir.

Diş Beyazlatma Kaç Seans Sürer?

Diş bakımı için, diş beyazlatma kaç seans sürer? Sorusu pek çok kişi tarafından sıkça sorulmaktadır.

Her şeyden önce diş beyazlatma tekniklerine göre seans süreleri değişebilir. Lazer ile yapılan teknikte özel jeller kullanılmaktadır. Yine 3 d ışınları ile yapılan bu teknikte seans süresi 3 ve 5 seans aralığında değişiklik göstermektedir. Özellikle diş beyazlatma için lazer teknolojisinden faydalanacaksanız mutlaka uzman bir hekimden yardım alınmalıdır.

Kaplama yöntemleri ile yapılan diş beyazlatma yöntemlerinde porselen kaplama, zirkonyum kaplama gibi teknikler uygulanır. Bu teknikler çoğunlukla bir ömür boyu dişleri beyaz tutmaya yeter. Burada seans süreleri ise diş yapısına göre 4 gün sürmektedir.

İlaçlarla yapılan diş beyazlatma yöntemleri tek seans sürmektedir. Burada diş dipleri ve diş araları özel ilaçlı sular ile beyazlatılır. Bu beyazlık ise yaklaşık bir yıl kadar sürer bir yıl sonra tekrar yapılması gerekebilir.

Eğer hızlı diş beyazlatma işlemi vat eden yerlerden hizmet almak isterseniz bununla alakalı detaylı bir araştırma yapmanız önerilir. Çünkü hızlı diş temizliği ve beyazlatma vat eden yerlerde dişe zarar veren kimyasal kullanımları yapılabilmektedir. Bu nedenle dikkatli davranmak daha avantajlı olacaktır.

Diş Beyazlatma Ne Kadar Etkili?

Özellikle gün içinde çay, kahve ve sigara kullanımını çok yapan kişilerin dişleri daha hızlı bir şekilde sararıp hoş olmayan görünümlere neden olabilir. Bu nedenle diş beyazlatma yaptırmak isteyen kişiler diş beyazlatma ne kadar etkili? Sorusunu sormaktadır. Diş beyazlatmanın etkili olup olmaması kullanılan yöntemlere göre değişir.

Zirkonyum kaplama ile yapılan diş beyazlatma tekniği; bu teknik diğerlerine göre daha etkilidir. Uzun ömürlü olmasının yanında, şeffaf yapısı sayesinde ışığı daha net yansıttığı için daha beyaz ve kusursuz diş yapısı sunar. Bir ömür boyu beyaz dişerlerin oluşmasına fayda sağlar.

Lazer ile diş beyazlatma tekniği; lazer tedavisi dişlere özel jel ve ilaçlar kullanılarak yapılan bir beyazlatma tekniğidir. İşlem mutlaka uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır. Lazer ile diş beyazlatma işlemi 2 yıl aralıklarla yapılmalıdır.

Diş Beyazlatma Dişlere Zarar Verir mi?

Diş görselliğine önem veren kişiler tarafından en çok merak edilen konuların başında diş beyazlatma dişlere zarar verir mi? Sorusu gelir. Diş beyazlatma doğru tekniklerle yapıldığı takdirde, dişlere hiçbir zarar vermez. Özellikle porselen kaplama ve zirkonyum kaplama işlemi yapılacak olursa dişler hiçbir şekilde zarar vermez fakat zararlı kimyasal içeren maddeler ile yapılan diş beyazlatma işlemlerinde diş minesi zarar görebilir.

Yine diş beyazlatmada lazer tedavisi doğru bir şekilde yapılmazsa burada dişler ışınlar vasıtası ile çizilebilir. Bu da dişlere zarar verecektir. Bu nedenle doğru ve uzman kişilerce yapılması şarttır.

Dişler Ne Kadar Beyazlar?

Diş beyazlatma tekniklerinde dişler ne kadar beyazlar? Sorusu sıkça gündeme gelmektedir. Bu bağlamda diş beyazlatmada dişlerin ne kadar beyazlayacağı, değişiklik göstermektedir. Dişler 2 ya da 3 ton beyazlatabilir. Dolayısı ile diş beyazlatmada her hangi bir standart yoktur.

Renk skalasına bakacak olursak;

  1. Kahverengi,
  2. Sarı ve kırmızımsı görünüm,
  3. Gri,
  4. Kırmızı gri,

Tüm bu renklerde ton ayrımları yapılabilir. A renginde 5 ton vardır. Diğerlerinde ise 4 alt tonları mevcuttur. Uygulanan diş beyazlatma tekniğinde ana renge yakın tonlar tercih edilmelidir. Örneğin ön dişler açık tonlara sahipken köpek dişleri daha koyu renklere sahiptir. Diş beyazlatma yaparken tüm diş yapılarının renkleri göz önünde tutulmalıdır. Bleaching maddeleri dişlerde 2 ila ton renk farkına neden olur.

Dişlerin kendi rengi, kullanılan maddeler ve yine uygulanan diş beyazlatma teknikleri dişlerin renginin hangi tonda olacağını belirleyen en önemli faktörler arasında yer alır.

Devlet Hastanesi Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş beyazlatma işlemi özel hastanelerde yapılabildiği gibi devlet hastanelerinin diş bölümlerinde de yapılmaktadır. Eğer devlet hastanesinde diş beyazlatma yaptırmak isterseniz ilk etapta diş beyazlatma fiyatları devlet hastanesinde nasıldır? Sorusunun yanıtını bilmenizde fayda vardır.

Diş beyazlatma için ilk olarak kişilerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Yine dişlerde hiçbir şekilde enfeksiyon ya da apse gibi olumsuz durumların yaşanamaması gerekir. Diş muayenelerinin ardından diş beyazlatma işlemi yapılabilir. Diş minesinde sorun olmayan kişiler için diş beyazlatma söz konusu olabilirken, diş minesinde ve diş yapısında zayıflık olan kişiler için diş beyazlatma doğru olmayacaktır.

Devlet hastanesinde diş beyazlatma yaptırmak isteyen kişilerde ilk olarak sosyal sigorta aranır.Akabinde diş muayeneleri yapılır. Dolgu ya da çekilmesi gereken dişlere gerekli müdahaleler yapıldıktan sonra diş beyazlatma yapılır. Devlet hastanesinde yapılan diş beyazlatma tedavisi, yarım saat ila 1 saat arasında değişir. Diş beyazlığının süresi ise 3 – 6 ay arasında sabit kalır.

Daha sonra devamlı ve rutin bakımları yapılmalıdır. Bu sayede diş beyazlığı daha uzun kalabilir. Fakat herkesin diş rengi tıpkı saç rengi gibi farklıdır. Bu nedenle diş beyazlatma yapılmadan önce kişilerin ana rengi göz önüne alınmalıdır. Bu sayede dişler 2 ve 4 ton daha beyazlatılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız?

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız? Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci boyunca birçok alanda ve işte aksamalar meydana geldi. Özellikle sağlığımızla ilgili bazı...

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri Protez dişler, tekli ve çoklu diş kayıplarında kullanılan bir üründür. Protezler sayesinde kişinin diş eksikliği problemi çözülmüş olur. Protez Nedir? Protez,...

Lazerle diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatma nedir? Lazer ile diş beyazlatma, dişlerde meydana gelen renk değişimlerini gidermek üzere, lazer ışığı kullanılarak dişlerin renginin normal seviyeye getirilmesi işlemine verilen...

Hamilelikte Diş Tedavisi

Hamilelikte Diş Tedavisi Hamilelik döneminde birçok açıdan sağlığa dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü bu dönemde tedavi şansı normalken yapılana göre çok daha düşüktür. Hamilelerin birçok ilacı...

Son Yorumlar