Ana Sayfa İmplant Diş Çekiminden Sonra İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş Çekiminden Sonra İmplant Ne Zaman Yapılır?

Diş Çekiminden Sonra İmplant Ne Zaman Yapılır?

Günümüzde teknolojinin de ilerlemesi sonucunda diş hekimliği uygulamaları alanında birçok gelişme yaşanmıştır. Bu gelişmelerin başında diş implant tedavisi gelmektedir. Diş implantı işlemi ile eksik dişler tedavi edilir ve bu işlem bitiminde ortaya çıkan sonuç ise ömür boyu kalıcı olur.

Diş çekiminden sonra implant

Diş Çekimi Sonrası İmplant Ne Kadar Süre Sonra Yapılır?

Diş hekimliğinin teknolojinin etkisiyle gelişmesi sonucunda ağzınızda bulunan bir çürük diş çekildikten hemen sonra yerine implant yapılmaktadır. Böylece diş çekimi sonrası beklemenize gerek kalmadan implant yaptırabilirsiniz. Bu durum her açıdan çok avantajlı bir sonuç doğurur. Özellikle ön dişler de yapılan çekimler sonrası insanlar, eskiden belli bir süre implant yaptırmak için beklemek zorunda kaldığından estetik kaygısı yaşardı. Bu durumun iş ve sosyal çevrede yaratacağı sıkıntıları düşünerek implant işlemini geciktiren bir çok hasta bulunmaktaydı. Artık böyle bir bekleyişe gerek kalmadan hem çürük dişinizden kurtulabilir, aynı anda da yeni dişinizin ilk adımı atabilirsiniz.

Her Çürük Diş Çekilerek Yerine İmplant Yapılabilir Mi?

Diş hekimleri her zaman önceleğini orjinal dişi tedavi ederek, kurtarmaya yönelik işlemlere verir. Hatta var olan dişin çekilmemesi için en çok çabayı vermeye çalışırlar. Tüm bu çabalara rağmen kurtarılamayan ya da varlığıyla başka dişlerin sağlığını olumsuz yönde etkileyen dişlerin çekilmesi mecburiyetinde kalındığında ise implant tedavisi en çok tercih edilen tedavi olmaktadır.

Diş çekiminin hemen ardından yapılan implant tedavisi sonrasında üç hafta gibi kısa bir süre sonunda protez dişler yerlerine yerleştirilmeye başlanabilmektedir.

Eskiden Üç Ay Boyunca İmplant Yapımı İçin Beklenmekteydi

Teknolojinin getirdiği bir yenilik olan implant yapımı için çekilen dişin kökünün çene kemiği ile dolmasını beklemek gerekirdi ve bu süre yaklaşık üç ay boyunca devam ederdi. Bu üç ay sonunda yerleştirilen implantında uyum sağlaması için iki ay kadar beklenir ve protez dişler öyle yapılırdı. Kısacası hasta, yaklaşık altı ay boyunca dişsiz kalmak zorundaydı. Günümüzdeki şartlara göre ise implant yapımı için beklemeye gerek kalmamıştır. Diş çekimi gerçekleştikten hemen sonra implant işlemi kolayca yapılmakta ve üç hafta içinde protez dişler eklenerek hastalar tedavi edilmiş olmaktadır.

Eğer dişiniz önceden çekilmiş ise yapılacak işlem değişmektedir. Çünkü zamanla diş kökündeki kemik kalınlığı azalabilir. Eğer azalmadı ise boş olan diş yerinde implant işlemi hemen gerçekleştirilebilir. Eğer kalınlık yeterli değil ise bölgede kemik dokusu geliştirdikten sonra implant işlemi yapılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız?

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız? Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci boyunca birçok alanda ve işte aksamalar meydana geldi. Özellikle sağlığımızla ilgili bazı...

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri Protez dişler, tekli ve çoklu diş kayıplarında kullanılan bir üründür. Protezler sayesinde kişinin diş eksikliği problemi çözülmüş olur. Protez Nedir? Protez,...

Lazerle diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatma nedir? Lazer ile diş beyazlatma, dişlerde meydana gelen renk değişimlerini gidermek üzere, lazer ışığı kullanılarak dişlerin renginin normal seviyeye getirilmesi işlemine verilen...

Hamilelikte Diş Tedavisi

Hamilelikte Diş Tedavisi Hamilelik döneminde birçok açıdan sağlığa dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü bu dönemde tedavi şansı normalken yapılana göre çok daha düşüktür. Hamilelerin birçok ilacı...

Son Yorumlar