Ana Sayfa Ağız ve Diş Sağlığı Diş Estetiği Yaptıran Ünlüler

Diş Estetiği Yaptıran Ünlüler

Diş Estetiği Yaptıran Ünlüler

İnsanların bakıldığında en çok dikkat çeken yeri gülümsemesidir. Gülme ve konuşma sırasında dişler ön plandadır ve herkes tarafından en çok dikkat çeken yerimizdir. Böylece dişler, güzellik açısından çok önemli bir noktada yerini alır.

Güzel dişler, estetik bir görünüm ve özgüven kaynağıdır. Güzelliğin vazgeçilmez unsuru diş estetiği, birçok ünlü tarafından tercih edilmektedir.

Diş estetiği yaptıran ünlüler

Ebru Gündeş

Ülkemizin en çok bilinen, diş estetiği ile güzelliğine güzellik katmış kişilerin başında şüphesiz Ebru Gündeş gelir. Ünlü şarkıcı Ebru Gündeş, çarpık olan dişlerini 2000’li yılların başında diş estetiği operasyonu ile düzelttirmiş ve eksiksiz bir gülümseme kazanmıştır.

Bergüzar Korel

Bergüzar Korel, dişleri estetik olmayan bir oyuncuydu. Dişlerinin dizilimi yerinde olsa da, diş boylarının eşitsizliği ve kısalığı görünüşü üzerinde olumsuz etkiler yaratıyordu. Diş estetiği uygulaması ile dişlerine dolgu yaptıran ünlü oyuncu, hem sağlıklı hem de estetik bir görünüme kavuşmuştur.

Çağla Şikel

Çağla Şikel, hem güzel bir oyuncu hem sunucu hem de manken olarak dişleri ön planda olan bir ünlüdür. Konuşma ve gülme sırasında ön planda olan dişlerine ise diş estetiği ile kavuşmuştur. Diş teli tedavisi ile çarpık dişlerine veda eden Çağla Şikel, şimdi ise kusursuz bir görünüme sahiptir.

Seda Sayan

Diş renginden memnun olmayan ve ön dişlerini daha öne çıkartan Seda Sayan, bu diş estetiği uygulaması ile hem beyaz dişlere hem de güzel bir gülüşe sahip olmuştur.

Ajda Pekkan

Diş estetiğinin en abartılı örneklerinden birine sahip olan ünlü şarkıcı Ajda Pekkan, doğal olamayacak kadar bembeyaz dişlere sahiptir.

Beren Saat

Ünlü oyuncu, ön iki dişi arasındaki boluğu diş estetiği ile düzelttirmiştir. Bu küçük müdahale ile güzelliğine güzellik katan Beren Saat, hoş bir gülüşe sahip olmuştur.

Tarkan Tevetoğlu

Tarkan, hem diş rengi kötü olan hem de ön iki dişi arasındaki boşluğun çok olduğu bir diş yapısına sahipti. Ünlü şarkıcı, diş estetiği ile hem bu ayrıklığı tedavi ettirmiş hem de doğal ve beyaz renkte dişlere kavuşmuştur.

Hadise

Ünlü şarkıcı Hadise, güzelliğini diş dizilimine yapılan hafif müdahalelerle taçlandıran ünlülerden bir tanesidir.

Christiano Ronaldo

Christiano Ronaldo dişleri arasında geniş boşluklar bulunan ve dişleri düzensiz dizilmiş bir futbolcudur. Özellikle gençlik fotoğraflarına bakıldığında bu diş yapısı ile görünüşünün nasıl etkilendiğini görebilirsiniz. Şimdiki haline gelmesini ise diş estetiğine borçludur.

Morgan Freeman

Amerikalı ünlü oyuncu Morgan Freeman ise diş estetiği ile güzellik yarışında öne geçen ünlüler arasında yer alır. Morgan Freeman’ın, üst ön dişleri tümüyle çekilmiş ve yerine protez dişler uygulanmıştır.

Nicole Kidman

Güzel oyuncu Nicole Kidman da çarpık dişleri ile tanıdığımız ünlülerden biridir. Kidman, diş estetiği uygulamasını seçmiş ve yapılan operasyonlar sonucunda estetik bir görünüme kavuşmuştur.

David Beckham

David Beckham, hem futbol kariyeriyle hem de yakışıklılığı ile takipçilerini kendine hayran bırakan bir ünlü olmuştur. David Beckham’ın bu yakışıklılığının ardında ise diş estetiğinin etkisi azımsanmayacak kadar çoktur. Bu ünlümüzünde dişlerinde,  belirgin bir şekilde çarpıklık bulunmaktaydı.

George Clooney

George Clooney’de karizmasında diş estetiğinin faydalarından yararlanmıştır. Yaşlanmasına rağmen hala gözler önünde olan ve takip edilen bu ünlümüz de güzelliğinin sırrını diş estetiğine borçludur.

Catherine Zeta Jones

Dişleri hem çarpık hem de birbiriyle mesafeye sahip olan bu ünlü oyuncu ise diş kaplama yöntemi ile estetik bir görünüme kavuşmuştur. Diş estetiğinin görünüm üzerindeki etkisini görmek için Jones’in gençlik fotoğraflarına bakabilirsiniz.

Ronaldinho Gaucho

Futbolcu Ronaldinho Gaucho’da dişlerini estetiğe borçlu ünlülerdendir. Ronaldinho Gaucho,  geniş bir diş eti, yapısal bozukluklar ve çarpıklıklar bulunan dişlere sahipti. Birkaç aşamalı operasyon ile estetik dişlere kavuşmuştur.

Tom Cruise

Kusursuz görünümünü diş estetiğine borçlu olan bir diğer Amerikalı ünlü oyuncu ise Tom Cruise’dur. Çok kötü bir çene yapısına ve dişlere sahip bu ünlü oyuncu, hem çene hem de diş estetiği ile günümüzdeki haline gelmiştir.

Nicholas Cage

Hem gülüş tasarımı hem de diş estetiği ile günümüzdeki haline kuşan Nicholas Cage, sağlıksız ve zayıf dişlerin yanında bir de şekilsiz dişlere sahipti. Diş estetiği sayesinde Cage, mükemmel bir görünüm sağlamıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız?

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız? Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci boyunca birçok alanda ve işte aksamalar meydana geldi. Özellikle sağlığımızla ilgili bazı...

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri Protez dişler, tekli ve çoklu diş kayıplarında kullanılan bir üründür. Protezler sayesinde kişinin diş eksikliği problemi çözülmüş olur. Protez Nedir? Protez,...

Lazerle diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatma nedir? Lazer ile diş beyazlatma, dişlerde meydana gelen renk değişimlerini gidermek üzere, lazer ışığı kullanılarak dişlerin renginin normal seviyeye getirilmesi işlemine verilen...

Hamilelikte Diş Tedavisi

Hamilelikte Diş Tedavisi Hamilelik döneminde birçok açıdan sağlığa dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü bu dönemde tedavi şansı normalken yapılana göre çok daha düşüktür. Hamilelerin birçok ilacı...

Son Yorumlar