Ana Sayfa Ortodonti Diş Teli Fiyatları

Diş Teli Fiyatları

Diş Teli Fiyatları

Diş dizilimi için kullanılan ve dişlerde meydana gelen bozuklukları düzeltmeye yarayan diş telleri fiyatları kullanılacak ürünlere ve tedavi şekline göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca tedavinin yapılacağı yer de fiyat üzerinde etkili olmaktadır.

Diş Teli Fiyatları Ne Kadardır?

Dişlerin estetik görünüşüne kavuşması ve sağlıklı bir çiğneme için diş teli önemli bir tedavi olmaktadır. Birçok çeşit diş teli tedavisi olduğu için fiyatlar değişiklik göstermektedir. Diş teli tedavisi için alt sınır 2500 liradır. Bununla birlikte diş teli tedavisi fiyatları 9000 liraya kadar çıkabilmektedir.

Diş teli

Tek Çeneye Uygulanan Diş Teli Tedavisi Ne Kadardır?

Diş teli tedavisi ücretleri üzerinde etkili olan bir diğer etken de tedavinin boyutudur. Sadece tek çenede bulunan çarpıklıkla, iki çenede de bulunan çarpıklık fiyatı aynı olmadığı gibi hafif çarpıklara uygulanan fiyat ile daha ileri seviyede olan diş bozukluklarına uygulanan fiyat aynı olmamaktadır.

Tek çeneye uygulanan diş tedavisi ücreti 2500 lira ile 3500 lira arasında seyretmektedir. Diş yapınızın gerektirdiği tedavi için belirlenecek ücret için en doğru fiyatı diş hekimi kontrolü ile öğrenebilirsiniz.

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Diş teli tedavisi, diş bozuklukları, diş çarpıklıkları yanında diş çıkmaması, ayrık dişler, kırık dişlerde de kullanılmaktadır. Çeşitli nedenlere bağlı olarak yapılan diş teli tedavisi yapıldığı nedene, ağız ihtiyacına ve uygulama yapılacak alana göre fiyat değişikliğine neden olur.

Bunların yanında her kişinin çene yapısı, diş ve kemik yapısı birbirinden farklı olduğu için ortodonti tedavileri başka şekillerde uygulanmaktadır. Bu durumda fiyat farklarına neden olmaktadır. Diş hekimi ilk muayenede ağzınız ve dişlerinizin durumuna bakarak gerekli tedavi yolunu çizer ve planlama yapar. Bu planlama yanında size fiyat hakkında net bir bilgi sunulur.

Diş Teli Ücreti Üzerinde Etkili Olan Unsurlar Nelerdir?

Her yıl Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından özel ve devlet hastaneleri için ortodontik işlemlerin taban fiyatı belirlenir. Belirlenen fiyatlar üzerine kullanılacak maddelerdeki kıymetli metaller hastaneler tarafından eklenmektedir.

Hastanenin imkanları, donanımları, diş hekimine bağlı olarak fiyat değişiklikleri meydana gelmektedir. Bu fiyatları açıkça yayınlamak rekabet şartlarına aykırı olduğu için ortalama bir fiyat öğrenmek için hastane ile direkt iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından Belirlenen 2020 Diş Teli Fiyatları Listesi

Türk Diş Hekimleri Birliği Diş Teli FiyatlarıKDV HariçKDV Dahil
Angle Sınıf 1 Ortodontik Tedavisi1569 TL1695 TL
Angle Sınıf 2 Ortodontik Tedavisi1875 TL2025 TL
Angle Sınıf 3 Ortodontik Tedavisi2513 TL2715 TL
Sabit Kapanış Yükseltici Tatbiki106 TL115 TL
Açık Kapanış Ortodontik Tedavisi2513 TL2715 TL
Pekiştirme tedavisi560 TL605 TL
Pekiştirme Aygıtı (Hawley vs)546 TL590 TL
Sabit Pekiştirme Aygıtı (Lingual Retainer)560 TL605 TL
Tek Çene İçin Aparey Yapımı (Vida Hariç)560 TL605 TL
Çift Çene İçin Aparey Yapımı (Frankey-Akt vs)1013 TL1095 TL
Lingual Ark305,56 TL330 TL
Braket Tatbiki (Tek Diş)143 TL155 TL
Düşen Braket Tatbiki (Tek Çene)134 TL145 TL
Düz Ark Teli Tatbiki (Tek Çene Niti Teli)222 TL240 TL
Ağız İçi Distalizasyon Apareyi (Pendex vb)1.171,3 TL1.265 TL
Hızlı Maxiller Genişletme Apareyi791 TL855 TL

Diş Teli Çeşitleri Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte dental alanda birçok ilerleme kaydedilmiştir. Bu gelişmeler ışığında ortaya farklı diş teli tedavileri çıkmıştır. Diş teli tedavisinde kullanılan çeşitler şöyledir: Metal Diş Telleri, Şeffaf Diş Telleri, Porselen Diş Telleri, Lingual Braketler, Şeffaf Plaklar.

Diş Telleri Arasında Fiyat Farkları Bulunur

Diş tellerinin asıl görevi diş dizilimini sağlamaktır. Diş teli tedavisi ile bu durum sağlanır. Fakat en etkili tedavi çeşidi olan metal diş teli tedavileri en uygun fiyatı da  sunmasına rağmen özellikle çalışan insanlar tarafından kullanılmak istenmemektedir. Estetik kaygılarla üretilen şeffaf diş telleri ise daha pahalı olmasına rağmen görünüş kaygısı sebebiyle sosyal yaşantısı hareketli kişiler tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Diş tellerinde estetik kaygı arttıkça fiyatta artış göstermektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız?

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız? Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci boyunca birçok alanda ve işte aksamalar meydana geldi. Özellikle sağlığımızla ilgili bazı...

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri Protez dişler, tekli ve çoklu diş kayıplarında kullanılan bir üründür. Protezler sayesinde kişinin diş eksikliği problemi çözülmüş olur. Protez Nedir? Protez,...

Lazerle diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatma nedir? Lazer ile diş beyazlatma, dişlerde meydana gelen renk değişimlerini gidermek üzere, lazer ışığı kullanılarak dişlerin renginin normal seviyeye getirilmesi işlemine verilen...

Hamilelikte Diş Tedavisi

Hamilelikte Diş Tedavisi Hamilelik döneminde birçok açıdan sağlığa dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü bu dönemde tedavi şansı normalken yapılana göre çok daha düşüktür. Hamilelerin birçok ilacı...

Son Yorumlar