Ana Sayfa Ortodonti Diş Telleri Konuşmayı Etkiler mi?

Diş Telleri Konuşmayı Etkiler mi?

Diş Telleri Konuşmayı Etkiler mi?

Diş teli yaptıracak insanların en çok merak ettiği konu konuşmalarının değişip değişmeyeceğidir. Ortodontik tedavi olarak da adlandırılan diş teli tedavisi genellikle çocukken yapılmakla birlikte yetişkinlerde de tercih edilmektedir. Konuşma değişikliğinden korkan kişilerde genellikle yetişkinler olmaktadır. Sosyal yaşantılarını ve iş yaşamlarını düşünerek diş teli tedavisi yaptırmayan birçok kişi bulunmaktadır.

Diş teli tedavisi doğrudan konuşmayı etkilemez. Dişlerinize yapılan tel uygulamasından sonraki ilk bir hafta konuşmanız doğal olarak etkilenir çünkü ağzınız buna adapte değildir. Bu adaptasyon süresi tamamlandıktan sonra konuşmanızda herhangi bir değişiklik meydana gelmediğini göreceksiniz.

Diş telleri bozuk diş dağılımını düzelttiği için konuşma bozukluğu yaratmak bir yana aksine bu bozukluktan kaynaklanan yanlış kelime telaffuzlarının da önüne geçer ve düzgün konuşmanızı sağlar. Akıcı bir şekilde konuşmanıza yardımcı olur.

Diş teli ve gülümseme

Diş Teli Gerektiren Problemlerin Tedavi Edilmesinin Önemi

Dişlerinizde oluşan hafif çarpıklaşmaları sadece ortodontik tedavi ile düzeltebilirsiniz. Bu diş teli tedavisinden sonra yiyecekleri öğütmeniz kolaylaşacaktır. Bu tedavi sayesinde ileride yaşanacak başka diş ve diş eti problemlerinin önüne geçilir. Bunun yanında telaffuz problemleri düzelmiş olur ve dişleriniz dışarıdan daha estetik ve güzel görünür. Diş teli sonucunda elde ettiğiniz avantajları görünce hiç pişman olmayacağınıza emin olabilirsiniz.

Diş Teli Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Diş teli taktırdıktan sonra yüzünüzde meydana gelen değişiklik en büyük avantajlarınızdan biri olacaktır. Estetik açıdan son derece önemli bir yere sahip olan diş teli tedavisinden çok memnun kalacaksınız. Güzel bir gülüşe sahip olacaksınız. Kelimeleri daha düzgün telaffuz edeceğinizden, daha doğru ve daha anlaşılır bir konuşmaya sahip olacaksınız. Yiyecekleri daha kolay öğüteceksiniz ve yediklerinizden daha fazla zevk alacaksınız. Bu tedavi ile ağız bölgenizde oluşabilecek eklem ya da çene bozukluklarını yaşamanız önlenecektir. İlerleyen yaşlarda diş ya da diş eti problemi yaşama ihtimaliniz ortadan kalkacaktır. Dişinizin çürümesi durumunuz en aşağı çekilecektir.

Tüm bu avantajların sonucunda yüzde yüz memnun kalacağınız diş teli tedavisini geciktirmeden yaptırmalısınız.

Diş teli tedavisi süreniz dişlerinizdeki ihtiyaç durumuna göre değişmektedir ama bu süreç size uzun gelmemelidir. Unutmayın ki diş telleri ömür boyu sizinle kalmayacak. Tedavi sonrasında çıkartılacak olan diş telleriniz, size yaşamınız boyunca rahatlık ve konfor sağlayacaktır. Hem estetik açıdan avantaj sağlayacak bu işlem hem de düzgün konuşmanızı sağladığı için ömür boyu mutlu kalacaksınız. Diş teli tedavisi geçici ama ortaya çıkan sonuç kalıcı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız?

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız? Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci boyunca birçok alanda ve işte aksamalar meydana geldi. Özellikle sağlığımızla ilgili bazı...

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri Protez dişler, tekli ve çoklu diş kayıplarında kullanılan bir üründür. Protezler sayesinde kişinin diş eksikliği problemi çözülmüş olur. Protez Nedir? Protez,...

Lazerle diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatma nedir? Lazer ile diş beyazlatma, dişlerde meydana gelen renk değişimlerini gidermek üzere, lazer ışığı kullanılarak dişlerin renginin normal seviyeye getirilmesi işlemine verilen...

Hamilelikte Diş Tedavisi

Hamilelikte Diş Tedavisi Hamilelik döneminde birçok açıdan sağlığa dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü bu dönemde tedavi şansı normalken yapılana göre çok daha düşüktür. Hamilelerin birçok ilacı...

Son Yorumlar