Ana Sayfa İmplant İmplant Ağız Kokusu Yapar mı?

İmplant Ağız Kokusu Yapar mı?

İmplant Ağız Kokusu Yapar mı?

İmplant tedavisi yaptıracak birçok hastanın merak ettiği soru, implantın ağız kokusu yapıp yapmadığıdır. Yanlış bir bilgi olarak hastaların vazgeçmelerine bile sebep olan bu durumu aydınlatmak gerekirse; implantın ağız kokusu yapmadığını söylemek gerekmektedir. Diş implantları ya da diğer dental işlemlerin hiçbiri ağız kokusu yapmamaktadır.

İmplant Titanyumdan Yapıldığı İçin Ağız Kokusuna Neden Olmaz

İmplant malzemesi titanyum elementinden elde edilen bir metaldir. Bu madde ağıza en uygun alaşım olduğu için implant malzemesi olarak kullanılır. Çünkü titanyum, ağız içinde organik maddelerle etkileşim içerisinde olmayan bir maddedir. Böylelikle yiyecek ve içeceklerde tepkimeye girmez ve ağız kokusu oluşumuna neden olmaz.

Ağız kokusu

İmplantlar Bakteri Oluşumuna Neden Olmaz

Ağız kokusu, bakteri oluşumu sebebiyle ortaya çıkmaktadır. Diş implantlarının yapıldığı maddeler ise bakteri oluşturmadığı gibi bakterilerin tutunmasına sebep olacak yüzeylere de sahip değildir. Bu sebeple implant yapımında ağız kokusundan korkmanıza sebep yoktur.

Yanlış Uygulanan İmplantlar Ağız Kokusuna Sebep Olabilir

Kaliteli bir implant ve doğru yapılmış bir implant işlemi sonrasında ağız kokusundan korkmanıza gerek kalmaz. Fakat yanlış oturtulmuş implantlar, implant ile diş eti arasında fazladan bırakılmış boşluklar, implant ile diş protezi arasında bırakılan boşluklar, implant ve implant başlığı arasında kalmış boşluklar zamanla ağız kokusuna sebep olabilir.

Çünkü bu boşluklara zamanla yemek artığı, tükürük ve kan dolabilir. Boşluklara bu maddelerin dolması yüzünden zamanla ağız kokusu başlayabilir. Bunun nedeni boşluklarda bakteri oluşumu başlamasıdır.

İmplant İşlemi Sonrası Ağız Kokusu Yaşıyorsanız Diş Hekiminiz İle Görüşmelisiniz

İmplant işleminde ağız kokusu sadece yukarıda saydığımız implantın ya da diş protezinin yanlış yapılması ve boşluklar bulundurması ile ortaya çıkacağından bu sorunu düzeltmek için diş hekiminiz ile görüşmeniz önemlidir.

Çünkü boşluklarda meydana gelen bakteri birikimi zamanla daha büyük sorunlara sebep olabilir. Enfeksiyon oluşması ve hatta implant kaybına kadar ciddi sonuçlar doğurabilir.

Ağız Kokusunda Diş Temizliği Önemlidir

Ağız temizliği implantların ömrünü uzattığı gibi diğer sağlıklı dişleriniz için de önemli bir yer tutmaktadır. Unutmayın ağız kokusunun temel nedeni düzensiz ve tam yapılmayan ağız temizliğinden kaynaklıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız?

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız? Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci boyunca birçok alanda ve işte aksamalar meydana geldi. Özellikle sağlığımızla ilgili bazı...

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri Protez dişler, tekli ve çoklu diş kayıplarında kullanılan bir üründür. Protezler sayesinde kişinin diş eksikliği problemi çözülmüş olur. Protez Nedir? Protez,...

Lazerle diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatma nedir? Lazer ile diş beyazlatma, dişlerde meydana gelen renk değişimlerini gidermek üzere, lazer ışığı kullanılarak dişlerin renginin normal seviyeye getirilmesi işlemine verilen...

Hamilelikte Diş Tedavisi

Hamilelikte Diş Tedavisi Hamilelik döneminde birçok açıdan sağlığa dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü bu dönemde tedavi şansı normalken yapılana göre çok daha düşüktür. Hamilelerin birçok ilacı...

Son Yorumlar