Ana Sayfa İmplant İmplant Diş Markaları

İmplant Diş Markaları

Diş İmplant Markaları

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile implant sanayisi çok ilerlemiştir. İmplant üreticileri istenen tüm özellikleri sunarak, hastaların uygulama sürecinde ki memnuniyetini artırmaktadır. Şu anda dünya genelinde birçok implant markası bulunmaktadır. Aynı zamanda diş hekimliği çerçevesinde, uygulanan onlarca implant yöntemi mevcuttur.

Diş implantı markaları arasında bir karşılaştırma yapılırken, üretici firmaların güvenilirliğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Diş implantı yaptırmak isteyen kişilerin implant markası seçimini, malzemenin kalitesine bakarak yapması en önemli konudur. İmplant markası seçilirken kullanım ömrü göz ardı edilmemelidir.

İmplant diş markaları

İmplant markaları şu şekilde sıralanabilir:

 1. Implant Direct
 2. Biomet3i
 3. Nobel Biocare (Branemark)
 4. Astra Tech
 5. ITI (Straummann)
 6. SKY (Bredent)
 7. DTİ (DTİ implant sistemleri)

 

 1. Implant Direct:

Implant Direct Kaliforniya’nın, Thousand Oaks bölgesinde üretilmektedir. İmplant Direct, son teknoloji ürünler kullanarak, 45.000 metrekarelik alana yayılmış, gelişmiş bir tesiste üretim yapan köklü bir firmadır. Implant Direct, dünya merkezli bir firmadır ve kırktan fazla ülkede satış yapmaktadır. Firma; Kanada, Avrupa ve Avustralya, Asya, Latin Amerika, Rusya ve Orta Doğu’ya doğrudan satış yapmaktadır.

 1. Biomet3i:

Amerika kıtasında en çok tercih edilen implant markası Biomet3i’dir. Biomet3i, kullanıcı araştırmaları ve elde edilen sonuçlar ışığında başarısını tüm dünyaya kanıtlamış bir markadır. Siwich Platformlu çalışmalarına dayanarak, çok başarılı sonuçlar elde etmiş, oldukça iddialı bir marka olduğunu söyleyebiliriz.

 1. Nobel Biocare (Branemark):

İsveç üretimi implant markası Nobel Biocare, tüm dünyada yaygın şekilde kullanılmaktadır. İmplant üretimi alanında en çok satış yapan marka, Nobel Biocare’dir. Sektöre öncülük yapan çalışma ve üretimleri ile çokça tercih edilen İsveç menşeili bu marka, dişsiz alt çenelerde geliştirilen son teknoloji ”all in four” sistemi ile başarısını katlamıştır. Güvenilirliği ile de sektörde güçlü bir yere sahiptir.

 1. Astra Tech:

Bir başka İsveç markası olan Astra Tech, ürettiği Switch platforma sahip implantlar ile diğer markaların arasından öne çıkmayı başarmış ve çokça tercih edilen bir marka haline gelmiştir. Dental sektöründe akla ilk gelen markalardan biridir ve hekimler tarafından güvenle tercih edilmektedir.

 1. ITI (Straummann):

Çok köklü bir diğer implant markası da ITI’dır. ITI, İsviçre menşeili, başarılı bir implant markasıdır. Firmanın geliştirdiği patentler ve SLActive yüzeye sahip implant uygulamaları ile tüm dünyada geçerliliğini kabul ettirmiş bir markadır. Hekimler tarafından da çokça önerilen ITI, implant tedavilerinde tercih edilen markaların başında gelmektedir.

 1. SKY (Bredent):

Bir Alman markası olan ve dünyanın önde gelen protez, protez ataşmanları ve üst yapı konularında SKY tarafından geliştirilen ürünler tüm dünyada kendini kanıtlamıştır. İlk olarak Almanya’da kullanılmaya başlanan bu ürünler kısa sürede dünyaya yayılmıştır. Dişsiz ağızlarda bile sunduğu yükleme olanağı ile öne çıkmaktadır.

 1. DTİ (DTİ İmplant Sistemleri):

DTİ İmplant Sistemleri, 2000 yılında Türkiye’de kurulmuştur. Oldukça başarılı implant markalarından biri haline gelen DTİ, Tübitak destekli hizmet sunmaktadır ve birçok üniversitede kullanılan, en az yabancı markalar kadar başarılı ve kaliteli bir implant üreticisidir.

İmplant markaları arasında herhangi bir firmanın en iyi firma olarak lanse edilmesi doğru değildir. İmplant firmaları, yapılacak olan uygulama ve tedavi türlerine göre farklı çalışmalara imza atmaktadır. Başarılı literatür okumaları yapan ve AR-GE çalışmaları ile gündemde olan tüm markalara güvenmek doğrudur.

İmplantların bir markaya sahip olması çok önemlidir. Çünkü implant piyasasında sahte ürünler de mevcuttur. Diş tedavisinde çağ atlatan ve oldukça etkili bir yöntem olarak görülen implant, günümüzde neredeyse doğal denecek kadar dişe yakın sonuçlar elde edilmesini sağlayan, en sağlıklı dental yöntemlerden bir tanesidir.

İmplantın bu kadar yaygın bir kullanıma sahip olması ve popülerlik kazanması, implant markalarında da çeşitlilik meydana getirmiştir. Çokça talep gören implant tedavisi, önceleri birkaç tane olan implant markalarının inanılmaz şekilde artmasına neden olmuştur. Ancak ticari korkular ve maddi kaygılar gözetilerek yapılan bu implantlar maalesef tehlikeli olabiliyor.

İnsan sağlığını olumsuz etkileyen, kalitesiz implantlar zamanla hastada birçok sağlık problemine neden olabiliyor. Diş kaybından, çene kemiği problemlerine kadar gidebilecek rahatsızlıklar meydana getirebiliyor.

Kalitesiz, merdiven altı üretilen, sahte implantlar ağız içine uyum sağlayamadığı durumlarda bakteri üretimine neden olarak enfeksiyon gelişimine sebep olabiliyor. Bu sebeple ürünün kalitesi ve markası implant seçiminde göz önünde bulundurulması gereken en önemli konulardan biridir.

Önceki İçerikDiş İmplant Çeşitleri
Sonraki İçerikİmplant Faydaları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız?

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız? Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci boyunca birçok alanda ve işte aksamalar meydana geldi. Özellikle sağlığımızla ilgili bazı...

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri Protez dişler, tekli ve çoklu diş kayıplarında kullanılan bir üründür. Protezler sayesinde kişinin diş eksikliği problemi çözülmüş olur. Protez Nedir? Protez,...

Lazerle diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatma nedir? Lazer ile diş beyazlatma, dişlerde meydana gelen renk değişimlerini gidermek üzere, lazer ışığı kullanılarak dişlerin renginin normal seviyeye getirilmesi işlemine verilen...

Hamilelikte Diş Tedavisi

Hamilelikte Diş Tedavisi Hamilelik döneminde birçok açıdan sağlığa dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü bu dönemde tedavi şansı normalken yapılana göre çok daha düşüktür. Hamilelerin birçok ilacı...

Son Yorumlar