Ana Sayfa İmplant İmplant Diş Yaptıranlar Yorumları

İmplant Diş Yaptıranlar Yorumları

İmplant Diş Yaptıranlar Yorumları

İmplant tedavisi yaptıran hastaların deneyimleri, implant yaptırmayı düşünen hastalara yol gösterebilir. Tedavi süreci hakkında bilgi almak, memnuniyet durumunu ölçmek ve tedavi sonrası süreç hakkında bilgi edinmek için implant yaptıran kişilerin yorumlarına bakmak gerekir.

Diş implantı yaptıran kullanıcıların yorumları ise şöyle;

  • İmplant uygulaması yaptıran bir hasta doğru hastane seçimiyle her şeyin çok kolay olduğunu söylüyor. Yaklaşık bir ay önce yaptırdığı implantları sayesinde hayatının çok kolaylaştığını ve implant tedavisinde korkulacak hiçbir şeyin olmadığını söylüyor. İmplant işlemin, diş çekiminden bile kolay olduğunu ve işlem sırasında kendinizi güvende hissetmeniz için doğru hekimler ve hastaneyi tercih etmenizi söylüyor. İmplant işlemi sırasında herhangi bir şey hissetmiyorsunuz diyen hasta ne ağrı ne bir şişlik yaşadım. Günlük yaşamıma kısa sürede döndüm. Düşünen herkese implant uygulamasını tavsiye ederim diyor.
  • Başka bir implant tedavisi sonrası duygularını paylaşan hasta ise konu dişler ve ağız olunca doğal olarak korkuluyor. Ama doğru araştırmalar sonucunda korkunuzun yersiz olduğunu anlıyorsunuz. İmplantınızı yaptırmak için yurt dışında da yaşasanız Türkiye’de ve Türk hekimlere güvenebileceğiniz bir gerçek diyen hasta yurtdışından bu tedavi için Türkiye’ye geldiğini ve seçtiği hastane tarafından havaalanında karşılandığı dile getiriyor. İmplant sonrası konuşmasında değişiklik olmasından korkan hasta, üç dişinin yerine implant yaptırdığını ve bu işlemin hiç korkulacak bir işlem olmadığını söylüyor. İmplant markasının da önemli olduğunu dile getiren hasta, sonuçtan çok memnun kaldığını belirtiyor.

İmplant diş yaptıranlar yorumlar

Diş hekiminden korkan başka bir hastanın anlattıkları ise şu şekilde; diş hekiminden çok korkmaktaydım ve implant tedavisine ikna olmam çok uzun sürdü ama işlem sırasında ve sonrasında hiç pişmanlık duymadım. Çünkü implant işlemi sırasında lokal anestezi yanında, korkan hastalar için genel anestezi ve sedasyon yapılmaktaydı gittiğim diş merkezinde diyor. Aynı merkezde başka bir hastanın yaptırdığı implantıyla beş yılda hiçbir problem yaşamadığını dile getirmiş ve böylece diğer hastalar ve benim için bu işlemi kolayca yapmamı sağladı diyor. Hasta aynı zamanda fiyat ve marka araştırması da yaparak klinik seçtiğini söylemekte. İşlemin bu kadar kolay ve ağrısız olacağını düşünmeyen hasta işlem sonrasında sadece ağrı kesici kullanarak iyileştiğini dile getiriyor.

  • Başka bir hasta ise önce hastane ve fiyat araştırması yaparak uygun bir klinik bulduğunu söylüyor. Üst çenesine yaptırdığı implant uygulaması sayesinde altı aydır hiçbir problem yaşamadığını ve rahatça gülümsediğini anlatıyor. Hasta yapılan implant işlemi sonrasında, yapılan dişin çok doğal gözüktüğünü söylüyor. Bu işlemin ön dişlerine yapıldığını ve eksik dişleri yüzünden rahatça gülemediğini belirten hasta, artık çok rahatım ve dilediğimce ve saklamadan dişlerimi sergileyebiliyorum diyor.
  • İmplant tedavisi yaptırırken çok tereddüt ettiğini belirten bir başka hasta ise hekimi sayesinde bu ikilemden kurtulduğunu ve hekim seçiminin bu işlemde çok önemli parça olduğunu söylüyor. Diş kökünüze bakarak kurtarılabilecek durumda olup olmadığı iyice kontrol edildiğini ve buna göre işleme karar verildiğini anlatan hasta, diş implantı yaptırdığı hastanenin genç, dinamik ve deneyimli birçok diş hekimi ile çalıştığını dile getiriyor. İmplantın yapıldığı yerin kurumsallığı ve deneyimli hekimlerinin yanında hijyeninin de çok önemli olduğunu söyleyen hasta, implant tedavisinden çok memnun olduğunu ve gönül rahatlığıyla bu işlemi gerçekleştirebileceğinizi söylüyor. Kendisinin çok memnun kaldığını ve iki ay gibi kısa bir sürede implant işlemini tamamladığını belirtiyor. Fiyat olarak da memnun kaldığını belirten hasta bir yıldır hiç problem yaşamadığı, bunun için de hekiminin önerileri doğrultusunda ağız bakımına çok dikkat ettiğini belirtiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız?

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız? Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci boyunca birçok alanda ve işte aksamalar meydana geldi. Özellikle sağlığımızla ilgili bazı...

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri Protez dişler, tekli ve çoklu diş kayıplarında kullanılan bir üründür. Protezler sayesinde kişinin diş eksikliği problemi çözülmüş olur. Protez Nedir? Protez,...

Lazerle diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatma nedir? Lazer ile diş beyazlatma, dişlerde meydana gelen renk değişimlerini gidermek üzere, lazer ışığı kullanılarak dişlerin renginin normal seviyeye getirilmesi işlemine verilen...

Hamilelikte Diş Tedavisi

Hamilelikte Diş Tedavisi Hamilelik döneminde birçok açıdan sağlığa dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü bu dönemde tedavi şansı normalken yapılana göre çok daha düşüktür. Hamilelerin birçok ilacı...

Son Yorumlar