Ana Sayfa İmplant İmplant Faydaları

İmplant Faydaları

İmplant Tedavisinin Faydaları

Diş kaybı tedavisinde kullanılan en etkili yöntem diş implantıdır. Bu tedavi ile diş kaybı kolayca giderilebilir bir problem olarak kalıyor. Estetik açıdan kaygıları yok eden, güçlü yeni bir diş kazandıran implant tedavisi aynı zamanda uzun ömürlü kullanım sağlıyor. İmplant diş yaptırmanın faydaları ise saymakla bitmiyor. Ağzın içerinde sabit kaldığı için protezler gibi takma çıkarma işlemiyle uğraşmak zorunda kalınmaz.

Her Vakada Uygulanabilir

Tek bir dişin kaybedilmesi halinde de, çoklu diş kayıplarında da uygulanabiliyor. Sağlam dişlere zarar vermeden yapılan implant tedavisi sıralı diş kayıplarında ve alt – üst çenede oluşan tüm diş kayıplarında da kolayca uygulanabilmektedir.

İmplant faydaları

Diş İmplantı Doğal Diş Görünümü Sağlar

İmplant diş yaptıran herkes yapılan yeni dişin diğerleriyle uyum sağladığını ve doğal göründüğünü belirtmektedir. İmplant uygulaması sonrası diş yapısında bütünlük sağlandığından estetik açısından uyumlu ve hastayı memnun eden sonuçlar elde edilir. Genel görüntüde doğallık sağlanırken aynı zamanda dayanıklı dişlere kavuşmak için implant tedavisi diğer tedavilere göre daha kalıcı bir çözüm sağlar. Diş hekimleri de kullanım rahatlığı, işlevsellik ve estetik açıdan diş implantı yöntemini öneriyor.

İmplant Doğru Beslenmenin İlk Adımıdır

Eksik diş maalesef düzgün beslenme açısından sorun teşkil eder. Doğru çiğnemek beslenmenin ilk ve önemli adımlarından biridir. Eksik diş, bir de kesici dişlerden ise yeme güçlüğü büyük bir problem haline gelmektedir. Çiğnemede yaşanan eksiklikler yemeklerden tat almayı engeller, hazımsızlık problemi çıkarır. Düzgün çiğneme olmadığında sindirim sistemi bile olumsuz etkilenir. Bu sebeple eksik diş kaybının giderilmesi vücut sağlığı için önemli bir konudur.

Akıcı Konuşma

Diş eksikliği doğru sesleri çıkarmamızı engeller. Ayrıca eksik diş yerine uygulanan başka tedavilerde akıcı konuşmayı etkileyebilir. Protez dişler ağız içinde kayabilir ve yanlış telaffuza neden olabilir. Dental implantlarla birlikte hasta, dişlerin kayabileceği endişesi olmadan konuşur, boşluktan doğan ses ve telaffuz değişikliklerinin önüne geçilir.

Görüntü Sorunlarını Giderir

Konuşurken, gülerken rahat hissetmek herkesin istediği bir şeydir. Eğri veya eksik dişler gülüşümüz üzerinde ekilidir. Herhangi bir diş kusuru böyle durumlarda rahatsızlık yaratır. İmplant sayesinde bu sorunu aşmak mümkündür. İmplant, doğal görüntü kazandırır, görünüşü olumlu etkiler.

İmplant Tedavisi Özgüveni Arttırır

Diş implantları, rahatça gülümsemenizi sağladığından ve estetik kaygılarınızı kalıcı olarak ortadan kaldırdığından, kendiniz hakkında daha iyi hissetmenize yardımcı olur ve özgüveni arttırır.

İmplantlar Uzun Ömürlüdür ve İşlevsel Kullanım Sağlar

İmplantın kullanım ömrü, hastaların tercihlerini etkilemektedir. Doğru malzeme ve deneyimli bir hekimin elinden çıkan implant, temiz bakıldığında ömür boyu kullanım sağlar. İmplantın uzun ömürlü olması, işlevselliği ve kullanım kolaylığı ile de yaygın olarak talep görmektedir.

İmplantlar Titanyumdan Yapılır

İmplantlar vücudumuzda bulunan herhangi bir organizma ile etkileşim sağlamayan maddelerden üretilmektedir. Genellikle titanyum gibi metallerden yapılmaktadır. Bu sayede vücudumuz implanta karşı antijen üretmez, implantı ağızdan atmaz. Vücudun implantı kabul etmeme gibi bir durumu söz konusu değildir ve implantların herhangi bir sağlık sorununa sebep olmadığı bilinmektedir.

İmplant Bir Teknoloji Ürünüdür

Teknolojik gelişmelerle her geçen gün diş implantı tedavisinde daha fazla olanak sağlanır. Bu sayede hastanın ağız yapısına göre implant geliştirilir.

İmplantlar Tasarruf Sağlar

Diş implantlarının diğer tedavi yöntemlerinden artı olarak uzun süreli kullanımı ve kalıcılığı ile uzun vadede tasarruf sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız?

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız? Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci boyunca birçok alanda ve işte aksamalar meydana geldi. Özellikle sağlığımızla ilgili bazı...

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri Protez dişler, tekli ve çoklu diş kayıplarında kullanılan bir üründür. Protezler sayesinde kişinin diş eksikliği problemi çözülmüş olur. Protez Nedir? Protez,...

Lazerle diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatma nedir? Lazer ile diş beyazlatma, dişlerde meydana gelen renk değişimlerini gidermek üzere, lazer ışığı kullanılarak dişlerin renginin normal seviyeye getirilmesi işlemine verilen...

Hamilelikte Diş Tedavisi

Hamilelikte Diş Tedavisi Hamilelik döneminde birçok açıdan sağlığa dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü bu dönemde tedavi şansı normalken yapılana göre çok daha düşüktür. Hamilelerin birçok ilacı...

Son Yorumlar