Ana Sayfa İmplant İmplant Üstü Protezler

İmplant Üstü Protezler

İmplant Üstü Protezler

Tek ve çok diş kayıplarında tedavi, kullanılan diş implantı ve implantın üzerine yapılan protez dişler sayesinde halledilmektedir. Diş kaybından doğan bu problemi çözmek için yapılacak dişi taşıyan implantlar çok etkilidir. Doğru malzemeler ve doğru yapılan bir işlem sonucunda hastalar, estetik ve doğal gözüken dişlere sahip olabilirler.

Düzgün Yapılan İmplant İşlemi Sonrasında Doğal Dişlere Kavuşulabilir

Diş protezleri, tek başına başka dental yollarla ağza eklenemediği için bir diş köküne ihtiyaç duyulur. Diş kökünü oluşturan implant vidaları ile hastalara implant üstü protezler yapılır. Bu protezler sayesinde hastalar doğal dişlere kavuşur. Bu aşamada birçok farklı tür ve yapıda implant üstü protez bulunmaktadır.

İmplant üstü protez

İmplant Üstü Protezlerin Avantajları Nelerdir?

İmplant üstü protezin avantajlı hale gelmesinde ilk adım doğru planlanmış ve uygulanmış bir implant işlemidir. Bu şekilde düzgünce ilerletilmiş implant işlemi sonucunda hastalar diş kayıplarından oluşan boşluklara veda ederler ve güzel bir gülüş ve estetik bir görünüme kavuşurlar.

İmplant Üstü Protezler Çene Kemiği Kaybını Önler

İmplant işlemi ve implant üstü protezlerin başlıca avantajlarından bir diğeri ise çene kemiği kaybının önlenmesidir. İmplantlar ve üzerine inşa edilen protezler sayesinde kemik dokusuna baskı yapılır, kuvvet sağlanır ve böylece çene kemiği uyarılır. Bunun sonucunda kemik kaybı oluşumu engellenmiş olur. Çünkü çene kemiği erimesi boş ve dişsiz alanlarda meydana gelir.

İmplant Üstü Protezler Kişiye Özeldir

Diş kayıpları kişiye özeldir. Bazen çoklu olarak görülen diş kayıpları bazen tekil biçimde karşımıza çıkmaktadır. Bununla birlikte diş kayıplarında komşu dişleri etkilemeyen ve zarara uğratmayan bir işlem gerçekleştirilir. Bu etkenlerle birlikte her hastaya uygulanan diş protezi sayısı ve şekli değişiklik göstermektedir.

İmplant üzeri protezler sabit ve hareketli protezler olarak kişiye özel tedaviler sunmaktadır.

Total Dişsizlikte İmplant Üstü Protezler Kurtarıcıdır

Hiç dişi bulunmayan hastalarda implant işlemi ile diş protezlerine kavuşabilir. Hiç dişi bulunmayan hastalar; konuşma, gülme ve en önemlisi yiyecekleri öğütme ve sağlıklı bir sindirim sistemine implant üstü protezler ile sahip olabilirler.

İmplant Üstü Protezler Gülüş Estetiği Sağlar

İmplant üstü protezler sonucunda gülüş estetiği sağlanmış olur. Özellikle ön dişlerde meydana gelen diş kayıplarında implant üstü protezler ile estetik kaygı ortadan kaldırılır ve gülüş estetiği sorunları yok edilir. Diş boyları ve şekilleri bu sayede eşitlenebilir. Diş kaybının giderilmesi ile gülüş tasarımına el verişli bir ortam yaratılır.

İmplant Üstü Protezler Uzun Ömürlüdür

Düzgün bir planlama ve düzgün bir tedavi sonucunda elde edilecek sonuçlar uzun yıllar kullanılabilir implant üstü protez imkanı sağlar. İmplant üstü protezlerin uzun yıllar kullanılmasını sağlayan bazı etkenler vardır. Bu etkenlere dikkat edildiği takdirde implant üstü protezler ömür boyu bile kullanılabilir.

İmplant Üstü Protezlerin Ömründe Etkili Durumlar Nelerdir?

İmplant üstü protezlerin uzun yıllar kullanılabilmesinde ilk etken iyi kalitede bir implant ve protez seçimi yapmaktır. Bunun yanında implant ve protezin iyi bir hastanede ve iyi bir diş hekimi tarafından, sorunsuz bir şekilde yapılması gelmektedir. Son olarak ise hasta düzenli ve yeterli bir ağız bakımı yapmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız?

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız? Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci boyunca birçok alanda ve işte aksamalar meydana geldi. Özellikle sağlığımızla ilgili bazı...

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri Protez dişler, tekli ve çoklu diş kayıplarında kullanılan bir üründür. Protezler sayesinde kişinin diş eksikliği problemi çözülmüş olur. Protez Nedir? Protez,...

Lazerle diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatma nedir? Lazer ile diş beyazlatma, dişlerde meydana gelen renk değişimlerini gidermek üzere, lazer ışığı kullanılarak dişlerin renginin normal seviyeye getirilmesi işlemine verilen...

Hamilelikte Diş Tedavisi

Hamilelikte Diş Tedavisi Hamilelik döneminde birçok açıdan sağlığa dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü bu dönemde tedavi şansı normalken yapılana göre çok daha düşüktür. Hamilelerin birçok ilacı...

Son Yorumlar