Ana Sayfa İmplant İmplant Yaptırdım Pişmanım

İmplant Yaptırdım Pişmanım

İmplant Yaptırdım Pişmanım

İmplant tedavisi diş hekimliği alanında sıklıkla tercih edilen bir tedavi türüdür. İmplantlar eksik diş ya da dişlere uygulandığında, gerçek bir diş işlevi görürler. Hem kullanış hem de estetik açıdan olumlu birçok yanı olsada,  implant tedavisinden herkes memnun kalmıyor. Hatta bazı ülkelerde implant yaptırmak yasaktır. Bunun birçok sebebi bulunuyor. Bunların başında diş implantlarının saf titanyumdan değil, sahte malzemelerden üretilmeleri geliyor.

Özellikle Bulgaristan, Malezya ve Çin gibi ülkelerde saf titanyum değil, titanyum alaşımı içeren katkılı malzemeler kullanılıyor. Böylece hastalar birçok sağlık problemi yaşıyor. Diş kaybından kansere kadar giden sağlık bozucu etkiler birçok hastayı implant yaptırmaktan vazgeçiriyor.

İmplant yaptırdım pişmanım

İmplant Yaptırdıktan Sonra Pişman Olan Hastalar

Ülkemiz implant yapımı konusunda çok ileri seviyededir fakat sahte implantlarla buradada karşılaşılabilir. Özellikle implant üretiminde merdiven altı, sahte implantlar üretildikçe birçok hasta tehlikededir. İmplant yapımında kullanılacak malzemenin saf titanyum olup olmadığını anlamanın en iyi yolu, ürünün sertifikalı ve markalı olmasına dikkat etmektir. Aynı zamanda iyi ve deneyimli bir diş hekimi de bu konuda önemli bir yer tutar.

İmplanttan Pişman Olan Hasta Yorumları

İmplant işlemi sonrası pişman olan hastaların yorumları:

  • İmplant diş uygulaması sonrası yüzüm tahmin edilemeyecek kadar şişti. Sadece tek dişe uygulanan bu implant sonrası çok rahatsızlık duydum.
  • Çok kaliteli bir implant satın almama rağmen birkaç ay geçmeden implant dişim düştü. Bunun kemiğimle ilgili olduğunu söylediler ve boşuna para ve zaman harcamış ve acı çekmiş oldum.
  • Kesinlikle bir daha implant tedavisi yaptırmam çünkü çene kemiğim delindi ve uyuşturucu iğneye rağmen ben bunu hissettim. İyileşme süreci ise bir hayli uzundu.
  • İmplant sonrası hem dudaklarım hem de boğazım şişti. Dışarı çıkamadım ve işe gidemez haldeydim. Alerjik bir reaksiyon geliştirmişim. Bu şekilde geçen süre bir haftadan az olsa dahi çektiğiniz acı size bir ömür gibi gelebilir. Çünkü bu halde su içmek bir zor.
  • İmplant dişler her ne kadar diş gibi ağzınızda duyuyor ve kullanışlı ise de kendi dişiniz gibi hissedemiyorsunuz. Gerçek dişlerde bulunan hissetme bu dişlerde mümkün olmadığından rahat hissedemiyorum. Bu sebeple dişlerinize iyi bakıp bu işlemden uzak durmaya bakın.
  • İmplant diş yaptırmaktan kıl payı kurtuldum. Birçok araştırma yaptım ve ortaya çıkabilecek küçücük bir olumsuzluk durumunu bile kaldırabilmek çok zor. Çene kemiğini kaybetmek ya da kanser gibi ciddi sorunlar bile yaşanabiliyorken bu tedaviyi yaptırmak akıl işi değil.

İmplant uygulaması yaptırıp pişman olmamak için yapabileceğiniz birkaç şey bulunmaktadır. Öncelikle implantınızı yaptıracağınız hastane ve diş hekiminin yeterliliklerini araştırmak çok önemlidir. Sonrasında kullanılacak implantın markasını ve sertifikalı olup olmadığı araştırılmalıdır. Sorunsuz bir implant süreci için diş sağlığınıza dikkat etmeniz de çok kritiktir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız?

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız? Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci boyunca birçok alanda ve işte aksamalar meydana geldi. Özellikle sağlığımızla ilgili bazı...

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri Protez dişler, tekli ve çoklu diş kayıplarında kullanılan bir üründür. Protezler sayesinde kişinin diş eksikliği problemi çözülmüş olur. Protez Nedir? Protez,...

Lazerle diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatma nedir? Lazer ile diş beyazlatma, dişlerde meydana gelen renk değişimlerini gidermek üzere, lazer ışığı kullanılarak dişlerin renginin normal seviyeye getirilmesi işlemine verilen...

Hamilelikte Diş Tedavisi

Hamilelikte Diş Tedavisi Hamilelik döneminde birçok açıdan sağlığa dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü bu dönemde tedavi şansı normalken yapılana göre çok daha düşüktür. Hamilelerin birçok ilacı...

Son Yorumlar