Ana Sayfa İmplant Lazerli İmplant Tedavisi

Lazerli İmplant Tedavisi

Lazerli İmplant Tedavisi

Lazer destekli implant tedavisi yeterli kemik yoğunluğunun olduğu her kişiye uygulanabilir. Bu tedavi zahmetsiz, acısız, dikişsiz bir implant tedavisi sunmaktadır. Hastanın diş eti lazer ile kesilip lazer ile birleştirilir ve kişi hem cerrahi süreden hem de işlem sonrası acılardan kurtulmuş olur.

Lazerli İmplant Nasıl Yapılır

Lazerli implant işleminde yapılan ilk şey üç boyutlu bilgisayar tomografisi çekmektir. Böylece hastanın kemik yoğunlu hakkında bilgi edinilir. Hastanın sadece implant yapılacak diş eti kısmı lazer ile açılır. Kemiğin en sert olduğu bölgede bile işlem lazer ile devam eder. Gerekli noktalara implant vidası için delikler açılır ve implant bu bölgeye yerleştirilir. Sonrasında bölgeye lazer ile kapama işlemi uygulanır ve işlem bitmiş olur.

Lazerli implant tedavisi

Lazerle Gerçekleştirilen İmplant Tedavisi Hızlı ve Acısızdır

Lazerli İmplant uygulaması, çok kısa sürede biten bir cerrahi işleme sahiptir. Birkaç dakika içinde çene kemiğine implantlar yerleştirilmiş olur. Bu sayede hasta implant işlemi sonrasında acı duymaz. İşlem gören diş eti dokuları hızlıca iyileşir.

Lazerli implant işlemi sırasında kullanılan lazer çeşitleri ise şöyledir: diode,  co2, erbium, nd-yag lazerleri.

Lazerli İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Lazerli implant uygulaması sırasında sadece implantın uygulanacağı bölgeye müdahale edildiği için işlem çok kısa sürmekte ve hasta işlem sonrası acı duymadan, hızlıca iyileşmektedir. Kullanılan lazer sayesinde kemik dokusu zarara uğramadan ve bozulmadan işlem yapılabilmektedir.

Lazerli implant işlemi sonrası kemik ile implant birleşimi çok hızlıdır ve yüzde yüz olumlu sonuç alınır. Üç boyutlu yapılan ölçümler sayesinde riskin az olduğu ve yüksek kaliteli işlemler gerçekleştirilir.

Bazı Dental Uygulamalar Lazer Yöntemi İle Daha İyi Sonuçlar Verir

Colombus Bridge ve  All On Four işlemleri lazer ile yapıldığında açık yaralar ve dikiş bulundurmadıkları için daha hızlı iyileşir. Bu yöntemle diş etinde gıda birikimi olmaz ve dişlerin kullanımı daha hızlı başlar.

Özellikle tekil diş eksiklikleri lazerli implant uygulaması sayesinde toplamda iki saatlik bir sürede diş uygulaması dahil olarak bitirilebilmektedir.

Lazerli İmplant Yaptırmak İsteyen Kişilerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Lazerli implant tedavisi son teknoloji bir uygulamadır. Bu nedenle bu işlemi her yerde yaptırmak doğru değildir. Teknik açıdan yeterli bir hastane ya da klinik seçmeniz çok önemlidir. Üç boyutlu çekimlerin yapılabildiği, gerekli bilgisayar sistemlerinin olduğu, hijyen kuralları yüksek seviyede olan bir hastanede lazerli implant işlemi yaptırmanız önemlidir.

Lazerli İmplant İşleminde Diş Hekimi Seçimi Kritiktir

Lazerli implant işlemi son teknoloji ürünü olduğu için uygulama yerleri kısıtlıdır. Bu sebeple hastane seçimi önemlidir fakat bu işlemler son yıllarda yapıldığı için işlemi yapacak diş hekiminin alanında uzman ve bu uygulamayı daha önce gerçekleştirmiş deneyime sahip olması önemlidir.

Bu işlemleri gerçekleştirmek için diş hekimlerinin çene cerrahisi alanında beş yıl uzmanlık eğitimi almış olması gereklidir. Aksi takdirde yapılan işlem yetersiz kalabilir ve implant işleminizi tekrar etmenize neden olabilir.

Lazerli İmplant İşlemi Sonrasında Hastanın Dikkat Etmesi Gerekenler

Lazerli implant işlemi sonrasında hasta acı hissetmez. Ağrısız ve kanamasız bir işlem olan bu implant tedavisi sonrasında hasta kısa sürede dişine kavuşur. Ağızda dikiş bulunmadığı için enfeksiyon riski çok azdır çünkü açıkta bir yara yoktur ve mikrop kapma ihtimali çok düşüktür.

İlk birkaç gün diş hekiminizin uyarıları doğrultusunda beslenmeli, implant işlemi öncesi ve sonrasında düzenli ağız bakımınızı yapmalısınız. Ağız bakımı implantının uzun ömürlü ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Önceki İçerikOxy İmplant Nedir?
Sonraki İçerikOxy İmplant Fiyatları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız?

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız? Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci boyunca birçok alanda ve işte aksamalar meydana geldi. Özellikle sağlığımızla ilgili bazı...

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri Protez dişler, tekli ve çoklu diş kayıplarında kullanılan bir üründür. Protezler sayesinde kişinin diş eksikliği problemi çözülmüş olur. Protez Nedir? Protez,...

Lazerle diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatma nedir? Lazer ile diş beyazlatma, dişlerde meydana gelen renk değişimlerini gidermek üzere, lazer ışığı kullanılarak dişlerin renginin normal seviyeye getirilmesi işlemine verilen...

Hamilelikte Diş Tedavisi

Hamilelikte Diş Tedavisi Hamilelik döneminde birçok açıdan sağlığa dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü bu dönemde tedavi şansı normalken yapılana göre çok daha düşüktür. Hamilelerin birçok ilacı...

Son Yorumlar