Ana Sayfa Zirkonyum Lumineers Kaplama Nedir?

Lumineers Kaplama Nedir?

Lumineers Kaplama Nedir?

Diş estetiğinden memnun olmayanlar için bir kurtarıcı niteliğinde olan Lumineers Kaplama uygulaması en iyi kaplama çeşitlerinden biridir. Bu kaplamalar, diş yüzeyi aşındırmadan uygulanabilmektedir ve iğne kullanılmadan yapılır. Lumineers Kaplamalar ultra ince olan ve dişlerin ön yüzeyine uygulanan bir restorasyon çeşididir. Bu kaplamalar ile hem hızlı hem de etkili sonuçlar almanız sağlanır. Renk kaybı yaşayan ve hacimsiz dişlerin estetik kazanması sağlanır ve hastaların öz güvenleri yükselmiş olur.

Lumineers Kaplama Nedir

Lumineers Kaplamalar Kimlere Uygulanabilir?

Lumineers kaplama, yaş ya da cinsiyet ayrımı olmaksızın, dişlerinin görünüşünden memnun olmayan herkese rahatlıkla uygulanabilen bir kaplamadır. Diş boyları birbiriyle eşit olmayan, diş renginden memnun olmayan, diş kırıklığı bulunan ya da diş aralarından normalden fazla boşluk bulunan herkes, estetik bir görünüm için bu diş kaplamaları yaptırabilir.

Lumineers Kaplama Dayanıklı Mıdır?

Diş görünüşünü en iyi biçimde ortaya koyan Lumineers Kaplamalar, uzun yıllar kullanılabilen bir kaplamadır. Dişlere herhangi bir işlem uygulanmadan, sadece özel bir malzeme ile dişlere yapıştırılan, doğal dişlerle uyumlu ve onlarla birliktelik sağlayacak kadar sağlam olan bir kaplamadır.

Doğal dişlerinize zarar verecek tüm işlemler ve uygulamalar, Lumineers kaplamalar için de zarar verici etkiler taşımaktadır. Örneğin dişleriniz ile sert kabuklu kuruyemişler kırmaya çalışmanız hem orjinal dişlerinize hem de kaplamalarınıza eş değer bir zarar verir.

Lumineers Kaplamalar Dişlere Nasıl Uygulanır?

Lumineers Kaplama yaptırmak için doğal dişlerinizin dizilimi çok önemlidir. Eğer diş yapınız, diş kaplamalarına uygun yapıda ise dişlerinizde herhangi bir işlem yapılmadan direkt yapıştırma uygulamasına geçilebilir. Lakin dişlerinizde, diş kaplamalara engel olacak çarpıklıklar var ise bir miktar aşındırma işlemi uygulamak zorunlu hale gelmektedir. Bu kaplamalar hem iğnesiz hem de ağrı yaratmayacak şekilde uygulanır.

Lumineers kaplamalar, üç hafta gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanan bir tedavi olmaktadır. İlk olarak diş hekimi tarafından, diş ölçüleri alınır. Sonrasında diş kaplamaların hazırlanması için ölçümler ABD’ye gönderilir. Hazırlanan Lumineers Kaplamalar iki ya da üç hafta içerisinde gelir ve ikinci randevunuzda kaplamalar yerine uygulanmış olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız?

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız? Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci boyunca birçok alanda ve işte aksamalar meydana geldi. Özellikle sağlığımızla ilgili bazı...

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri Protez dişler, tekli ve çoklu diş kayıplarında kullanılan bir üründür. Protezler sayesinde kişinin diş eksikliği problemi çözülmüş olur. Protez Nedir? Protez,...

Lazerle diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatma nedir? Lazer ile diş beyazlatma, dişlerde meydana gelen renk değişimlerini gidermek üzere, lazer ışığı kullanılarak dişlerin renginin normal seviyeye getirilmesi işlemine verilen...

Hamilelikte Diş Tedavisi

Hamilelikte Diş Tedavisi Hamilelik döneminde birçok açıdan sağlığa dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü bu dönemde tedavi şansı normalken yapılana göre çok daha düşüktür. Hamilelerin birçok ilacı...

Son Yorumlar