Ana Sayfa İmplant Medentika İmplant Fiyatları

Medentika İmplant Fiyatları

Medentika İmplant Fiyatları

Diş implantı; eksik diş yerine, çene içerisine yerleştirilen, vida şeklindeki yapay diş köküdür. İmplant diş uygulamaları, ağız ve diş sağlığı açısından birçok avantaj sunmaktadır. Eksik diş ya da dişlerin hem işlevsel hem de estetik açısından tedavi edilmesi ve ömür boyu kullanımı ancak diş implantları ile mümkün olmaktadır. Bu diş implantları çeşitlerinden bir tanesi de medentika implantlardır. Gelin medentika implantların sağladığı avantajlara birlikte göz atalım.

Medentika implant

İmplant Diş Fiyatları 2020

Yukarıda da belirttiğimiz gibi implant diş uygulamaları fiyatları üzerinde birçok etken vardır. Bu etkenler dışında, her yıl diş tedavilerinde ve muayenelerinde taban fiyat belirlemesi yapılır. Bu fiyatlandırmalar, Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) tarafından belirlenir. Belirlenen bu taban fiyatlar doğrultusunda, her hastane kendi fiyatlandırmasını yapar. Belirlenen bu fiyatlar içerisinde malzeme ücretleri bulunmaz, lakin medentika implantların diğer implantlara nazaran daha hesaplı olduğunu düşünerek hareket edebilirsiniz.

İmplant Fiyatları 2020 Güncel TarifeKDV HariçKDV Dahil %8
Kemik İçi İmplant ( İmplant Materyal Ücreti Dahil Değildir.) 1270 TL 1380 TL
Sert doku greftleme ( İmplant Çevresine Kemik Tozu Uygulaması) 787 TL 855 TL

 

Overdenture İmplant Ücreti Hariç (Tek Çene) 2793 TL 3035 TL
İmplant Çıkartılması 497 TL 540 TL
Veneer Kron ( Zirkonyum) ( İmplant Üstü Olmayan) 658 TL715 TL
İmplant Üstü Veneer Kron ( Zirkonyum) 796 TL865 TL
İmplant Üstü Tam Seramik Kron ( Tam Zirkonyum)1529 TL 1660 TL
Diş Çekimi161 TL175 TL
Gömülü Diş Çekimi525 TL570 TL

Medentika İmplant Avantajları Nelerdir?

Medentika implantlar, implant konusunda deneyimli ve köklü bir firma olan Straumann Group tarafından, gelişmiş Alman teknolojisi kullanılarak üretilen ileri seviye bir implant çeşididir.  Görünüş açısından ve dayanıklılığı ile diğer implantlara göre oldukça üstün ürünlerdir. İnsanları hareketli protezler kullanmaktan kurtaran ve kolaylık sağlayan, kişilerin öz güvenlerinin artmasına yardımcı olan bir implanttır. İmplant yapımı sonrası ortaya çıkabilen, çene kemiği erimesi problemini azaltır.

İmplant uygulaması ile orjinal dişlerin aşındırılması ve köprü işlemi uygulanması durumunu tamamiyle ortadan kaldırır. Medentika implantlar; dişler, diş etleri ve çene kemiği ile yüzde yüz uyumlu ve doğal olduğundan bu implantlar ağız tarafından desteklenir. Bu sayede köprü ile yapılan protezlere göre daha doğal, sağlam ve estetik sonuçlar alınmasını sağlar.

Aynı zamanda bu implantlar, diğer üst segment kalitedeki implantlara oranla, daha uygun ve ekonomik fiyatlarla tedavi ihtimali sunar.

Medentika İmplant Diş Fiyatları

Diş implantları son yıllarda birçok kişi ve birçok hekim tarafından tercih edilen, uzun ömürlü ve eksik diş sorununu kökünden çözen bir tedavi olmuştur. İmplant fiyatları birçok etkene göre değişiklik göstermektedir. Bu etkenleri şöyle sıralayabiliriz: implant malzemesinin markası, implantın kalitesi, hastanın ihtiyacı, işlemi yapacak doktor, işlemin yapılacağı hastane, işlemin yapılacağı il.

Diş implantları, diş hekimliği alanından meydana gelen teknolojik gelişmeler ışığında çokça gelişmiş ve birçok yabancı firmanın yanında, yerli üretim yapan implant firmaları da üretime başlamıştır. Yerli üretimin sağlamasıyla implant fiyatları üzerinde belirgin bir düşüş yaşanmıştır. Çok kaliteli ürünler çıkaran yerli markalar gelişmiştir.

Diş implantının çok yaygınlaşması ile maalesef merdiven altı denen, insan sağlığını olumsuz etkileyen, sahte implant üretimleri de ortaya çıkmıştır. Bunların yanında Medentika implantlar hem sunduğu avantajlarla hem de kalitesi ile hastalara en konforlu işlemin yapılması sağlarken, uygun fiyatlı olmasıyla da çokça tercih edilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız?

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız? Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci boyunca birçok alanda ve işte aksamalar meydana geldi. Özellikle sağlığımızla ilgili bazı...

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri Protez dişler, tekli ve çoklu diş kayıplarında kullanılan bir üründür. Protezler sayesinde kişinin diş eksikliği problemi çözülmüş olur. Protez Nedir? Protez,...

Lazerle diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatma nedir? Lazer ile diş beyazlatma, dişlerde meydana gelen renk değişimlerini gidermek üzere, lazer ışığı kullanılarak dişlerin renginin normal seviyeye getirilmesi işlemine verilen...

Hamilelikte Diş Tedavisi

Hamilelikte Diş Tedavisi Hamilelik döneminde birçok açıdan sağlığa dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü bu dönemde tedavi şansı normalken yapılana göre çok daha düşüktür. Hamilelerin birçok ilacı...

Son Yorumlar