Ana Sayfa Sağlık Öksürüğe Ne İyi Gelir? Öksürük Nasıl Geçer?

Öksürüğe Ne İyi Gelir? Öksürük Nasıl Geçer?

Öksürük Nasıl Durur, Öksürüğe İyi Gelen Bitki Çayları Nelerdir?

Genellikle Kış mevsiminde kendini gösteren öksürük rahatsızlığı hekimlerin çok karşılaştığı rahatsızlıklardan bir tanesidir. Öksürüğün farklı şekilde oluşma sebepleri çoktur. Öksürük boğaz ve solunum yollarını temizleye etkisi olan savunması mekanizmasıdır.Her yaşta olabilen öksürük, kronik, akut, balgamlı ve kuru olabilir. Bebeklerde bal tüketimi uygun değildir dikkat edilmesi gerekir.

Öksürük Nasıl Geçer?

Bol bol su için

Su içmek solunum yollarında ki balgamın vücuttan atılmasına yardım olur ve öksürüğü azaltır. Bol su içmek boğazlarımızın nemli kalmasına yardımcı olup öksürüğümüzün hafiflemesini sağlıyor.

Sıcak duş alın

Sıcak duş almak öksürüğe iyi gelebilir. Sıcak duş almak salgıları azaltarak öksürüğü kesmeye ve azaltmaya yardımcı olur.

Evinizi havalandırın kokuları giderin…

Evi havalandırmak gerekir kış mevsiminde kaloriferler odanın havasını kurutabilir ve bu havasızlığa ve kötü kokuya sebep olmaktadır sizi rahatsız edip öksürüğe sebep olabilir.

Parfüm kokusu ve sigaradan uzak durulmalıdır

Kokular size hoş gelebilir fakat öksürüğünüz varsa parfüm sıkmamaya çalışın boğazınızı tahriş ederek öksürüğe sebep olur. Sigara dumanı alt ve üst solunum yolunu tahriş eder ve solunum yolunu koruyan mekanizmalarda hasar görür kullanmamanız size her yönden iyi gelecektir.

Öksürüğe İyi Gelen Şifalı Bitkiler ve Çaylar

  • Nane, ıhlamur çayı, ayva çayı, karabiber çayı öksürüğü gidermeye yardımcı olabilir faydasını görürsünüz.
  • Zencefil, bal, karanfil ve limon karışımından oluşacak doğal bitki düzenli olarak tüketilmesi boğazlarımızı yumuşatır bununla birlikte öksürük sorunlarının önüne geçer ve sağlığımız için çok iyi gelir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız?

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız? Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci boyunca birçok alanda ve işte aksamalar meydana geldi. Özellikle sağlığımızla ilgili bazı...

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri Protez dişler, tekli ve çoklu diş kayıplarında kullanılan bir üründür. Protezler sayesinde kişinin diş eksikliği problemi çözülmüş olur. Protez Nedir? Protez,...

Lazerle diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatma nedir? Lazer ile diş beyazlatma, dişlerde meydana gelen renk değişimlerini gidermek üzere, lazer ışığı kullanılarak dişlerin renginin normal seviyeye getirilmesi işlemine verilen...

Hamilelikte Diş Tedavisi

Hamilelikte Diş Tedavisi Hamilelik döneminde birçok açıdan sağlığa dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü bu dönemde tedavi şansı normalken yapılana göre çok daha düşüktür. Hamilelerin birçok ilacı...

Son Yorumlar