Ana Sayfa İmplant Oxy İmplant Fiyatları

Oxy İmplant Fiyatları

Oxy İmplant Fiyatları

İmplant fiyatları markadan markaya değişmekle birlikte işlemin uygulanması için gereken ücret her yıl Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenmektedir. Bu fiyatlara değerli metal fiyatları da eklenir ve işlem ücreti taban fiyatı olarak belirlenir.

Türk Diş Hekimleri Birliği 2020 Yılı İmplant Fiyatları

Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından 2020 yılında belirlenen implant taban fiyatı, KDV dahil 1380 liradır.  Diş kaplama ücreti de bu fiyata dahil değildir. Diş kaplama fiyatı ortalama olarak 800 liradır.

Oxy implant

Oxy İmplant Fiyatları Uygundur

Oxy implant fiyatları diğer implant fiyatlarına göre daha uygundur. İtalya’dan ülkemize gelen bu implantlar Türk halkınınn ağız yapısına ve yemeklerine göre özel olarak hazırlanmaktadır. Hep kalitesi hem ağza uyumu hem de uygun fiyatı ile Oxy implantlar birçok diş hekimi ve hastanede kullanılmaktadır.

Oxy İmplant Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Oxy implant fiyatları sunduğu özel  tasarım ve ileri teknoloji ürünü olarak birçok eş değer implant fiyatına göre çok daha uygun fiyatlar sunmaktadır. Bu fiyatlar yanında implant fiyatını etkileyen yan faktörlerde bulunmaktadır.

Fakat unutmamak gerekir ki implant tedavisinin en masraflı kalemi kaliteli bir implanttır. Bunun yanında ki masraflar implant fiyatından daha az miktarlardadır. Bu nedenle en kaliteli ve en uygun fiyatlı markaya sahip implantı seçmeniz önemlidir.

Oxy İmplant Fiyatlarını Etkileyen Yan Faktörler Nelerdir?

Oxy implant fiyatları yanında fiyatı etkileyen diğer etkenler şöyledir: işlemin yapılacağı hastane, işlemi yapacak diş hekimi, protez diş, işlemin yapılacağı şehir.

İmplant Fiyatlarında Hastane Ve Diş Hekimi Faktörü Etkisi

İmplant işlemi cerrahi bir operasyon olduğu için iyi bir hastane ya da klinikte bu uygulamayı yaptırmak çok önemlidir. Bunun yanında işlemin yapılacağı yerde kullanılan aletlerin gelişmişliği, teknolojik ürünlerin kullanılması, hijyenik bir ortama sahip olması önemlidir.

İmplant işlemi zorluğu ile uzmanlık isteyen bir dental işlemdir. Bu nedenle bu işlemi gerçekleştirecek diş hekiminin uzmanlık eğitimi alması önemlidir. Ayrıca diş hekiminin bu alanda deneyime sahip olması önemli bir yer tutmaktadır. Çünkü implant işlemi sırasında ve sonrasında meydana gelen problemlerin bir kısmı yanlış uygulanan implantlar sonucunda ortaya çıkmaktadır.

İmplant Fiyatlarında Diş Protezi Ücreti ve İşlemin Yapılacağı Şehir Faktörü Etkisi

İmplant ücreti üzerinde etkili olan bir diğer etken implanta eklenecek diş protezi ücretidir. Bu ücret protezin yapıldığı maddelere göre değişiklik göstermek ile birlikte Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenen alt sınır fiyatı 800 lira civarındadır.

Diş implantı ücretinde etkili olan faktörlerden biri ise işlemin yapılacağı şehirdir. Büyük şehirlerde daha fazla seçenek olması yanında fiyatlar değişkenlik göstermekteyken, daha küçük yerlerde seçenekler azalır ve fiyatlar daha uygun olabilir. Fakat seçiminiz yaparken olanakları ve imkanları daha iyi olan yeri seçmeniz yararınıza olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız?

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız? Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci boyunca birçok alanda ve işte aksamalar meydana geldi. Özellikle sağlığımızla ilgili bazı...

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri Protez dişler, tekli ve çoklu diş kayıplarında kullanılan bir üründür. Protezler sayesinde kişinin diş eksikliği problemi çözülmüş olur. Protez Nedir? Protez,...

Lazerle diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatma nedir? Lazer ile diş beyazlatma, dişlerde meydana gelen renk değişimlerini gidermek üzere, lazer ışığı kullanılarak dişlerin renginin normal seviyeye getirilmesi işlemine verilen...

Hamilelikte Diş Tedavisi

Hamilelikte Diş Tedavisi Hamilelik döneminde birçok açıdan sağlığa dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü bu dönemde tedavi şansı normalken yapılana göre çok daha düşüktür. Hamilelerin birçok ilacı...

Son Yorumlar