Ana Sayfa İmplant Oxy İmplant Nedir?

Oxy İmplant Nedir?

Oxy İmplant Nedir?

Dental alanda yaşanan teknolojik gelişmelerin en büyük kanıtı, eksik diş tedavisinde kullanılan implant uygulaması olmaktadır. İmplant tedavisinde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri ise implant markasıdır. Diş hekimleri tarafından çokça tercih edilen ve kullanılan diş implant markalarından biri de Oxy implantlardır.

Diş implantlarında önemli bir yere sahip olan Oxy implantlar çokça tercih edilen bir markadır. Güvenilir bir marka olarak uluslararası pazarda hizmet veren bu markayı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Oxy implant

Oxy İmplantların Özellikleri Nelerdir?

Oxy implantlar İtalya meşeilidir. Bu implantlar, Miomec firması tarafından üretilmektedir. Bu implantlar, son teknoloji biomedikal mühendislik kullanılarak üretilmektedir. Uluslararası üretim ve dağıtım ağına sahip Oxy implant markası, dünyaya kendini kanıtlamış bir markadır.

Türkiye ile özel bir ithalat koşulu bulunan bu implant markası, Türk çene ve yemek yapısına göre üretim yapmaktadır.

Oxy İmplantlar Daha Dayanıklıdır

Altıgen formda üretilen bu implantların dayanak noktaları diğer implantlara göre daha güçlü olmasını sağlamaktadır. Platform değiştirme özelliğine sahiptir. Ağız içi tahribat Oxy implantlarda daha azdır. Özel yapısı ile daha doğal ve estetik bir görünüme sahiptir. Oxy implantlar çene yapısına en uygun formu kullanıcılara sunar.

Oxy İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Oxy implant tedavisine hastanın çene filmini çekerek başlanır. Çene yapısı implant işlemine uygun ise tedavi başlar. Çene kemiği açılır ve delinir, implant vidası buraya uygulanır ve protez diş işlemi yapılır.

İmplant işlemi iki şekilde yapılır. Bunlardan ilki vidaların çene kemiğine takılmasından sonra geçici diş protezleri takmaktır. Diğeri ise vidalama işleminden sonra çene ile implantın bütünleşmesini bekledikten sonra protez dişi takmaktır.

Oxy İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Oxy implant tedavisi çene kemiği gelişimi tamamlanmış ve yeterli kalınlıkta olan tüm hastalara uygulanabilmektedir. Kronik rahatsızlıkları bulunan kişilerin bu rahatsızlıkları kontrol altına alması beklenir.

Örneğin şeker hastalarında iyileşme süreci çok geç olduğundan enfeksiyon riski artar. Bu nedenle hastalık kontrol altına alındıktan sonra işleme başlanır. Kan sulandırıcı ilaçlar kullanan kişiler tedavi öncesinde bu ilaçları bırakmalıdır. Hastada kemik erimesi probleminin olmaması gerekir.

Oxy İmplantların Düşme Riski Var Mıdır

Oxy implantlar doğal dişlerle eşit düşme riskine sahiptir. Darbe sonucu bu implantların düşme ihtimali bulunur. Bunun yanında diş implantlarını kaybetmede en önemli nedenlerden biri, diş eti hastalıklarıdır. Erken tanı sayesinde diş eti hastalıkları kontrol altına alınabilir ve implant kayıpları önlenebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız?

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız? Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci boyunca birçok alanda ve işte aksamalar meydana geldi. Özellikle sağlığımızla ilgili bazı...

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri Protez dişler, tekli ve çoklu diş kayıplarında kullanılan bir üründür. Protezler sayesinde kişinin diş eksikliği problemi çözülmüş olur. Protez Nedir? Protez,...

Lazerle diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatma nedir? Lazer ile diş beyazlatma, dişlerde meydana gelen renk değişimlerini gidermek üzere, lazer ışığı kullanılarak dişlerin renginin normal seviyeye getirilmesi işlemine verilen...

Hamilelikte Diş Tedavisi

Hamilelikte Diş Tedavisi Hamilelik döneminde birçok açıdan sağlığa dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü bu dönemde tedavi şansı normalken yapılana göre çok daha düşüktür. Hamilelerin birçok ilacı...

Son Yorumlar