Ana Sayfa İmplant Robotik İmplant Nedir?

Robotik İmplant Nedir?

Robotik İmplant Nedir?

Robotik implantlar, diş etinin kesilip, çene kemiğine ulaşılmasına gerek kalmadan implantın uygulanabilmesini sağlayan yeni bir yöntemdir. Dental alandan yaşanan teknolojik gelişmeler sonucunda ortaya çıkan Robotik İmplantlar, sinirlerin konumundan, kemik kalınlığına kadar birçok bilgiyi cerrahi işlem yapılmadan öğrenilmesini sağlar.

Robotik İmplantların Yararları Nelerdir?

Robotik implantlar sayesinde gereken bilgiler cerrahi işlemler yapılmaksızın öğrenildiği için tedavi şekli ve ihtiyaçları kolayca belirlenebilmektedir. Bu yöntemle tedavi daha güvenilir hale gelmiştir ve daha hızlı çözüm üretilmeye başlanmıştır.

İmplant işlemi sırasında meydana gelen kanamalar, yanlış uygulanan implantlar ya da doktor hatalarının da önüne geçildiği bu yöntemle risksiz bir tedavi süreci geçirmeniz mümkün hale gelecektir.

Robotik implant nedir

Robotik İmplant Tedavisi Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Robotik implant işlemlerinin ücretleri birkaç faktöre göre değişiklik göstermektedir. Bunlardan bazıları şöyle sıralayabiliriz.

Bulunduğunuz yerdeki Robotik implant tedavisi ücreti, robotik işlemle ağıza eklenecek implantın markası, diş alanının büyüklüğü, işlem sırasında kullanılacak teknoloji ve tıbbı malzeme, diş hekiminin bu alanda elde ettiği tecrübe ve uzmanlığı ve hastaneye göre değişiklik gösterebilmektedir.

Robotik İmplantlar Konforlu ve Doğaldır

Geleneksel implant yapımı sırasında kullanılan implantlara göre Robotik implantlar daha fazla konfor sağlar. İşlem sırasında ve işlem sonrasında kullanım açısından hastaya iyi koşullar sağlar ve doğal dişlere en yakın örneği kullanıcılara sunar.

İşlem sırasında kullanılacak implant markaları da hem kullanış için hem de sağlık açısından dikkat edilmesi gereken noktalardandır.

Robotik İmplantlar Nasıl Uygulanır?

Bu implant işlemi sırasında üç aşamalı bir yöntem uygulanmaktadır. Birinci aşamada çene tomografisi çekilir ve elde edilen bilgiler üç boyutlu hale getirilir. Bu bilgiler cerrahi yönlendirme sistemine aktarılır.

İkinci aşamada hastanın ağzına sensörler yerleştirilir. Bu sensörler alıcıları sayesinde ağıza yapılan her işlemi monitöre aktarır. Diş hekimi ise monitör sayesinde hem daha rahat işlem yapmaya devam eder hem de monitör ile ağız yapısı hakkında bilgileri görerek hata yapmadan işlemine devam eder.

Üçüncü ve son aşamada ise ağızdaki sensörler ile en doğru implant yuvası açılır. Ve implantlar yerleştirilir

Robotik İmplantlar Kolayca İyileşme Sağlar

İmplantların ağız içine yerleştirilmesi ile robotik implant işlemi sona erer. İşlem sonrası standart implant işlemindeki prosedürler yapılmadığı için iyileşme hızı çok daha fazladır. Robotik implantlarda, implantın çene kemiğine kaynaması da daha kolaydır.

Ameliyat sonrası komplikasyon yaşanması robotik implantlarda çok daha azdır. İşlem sonrası çok daha az ağrı ve ödem oluşur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız?

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız? Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci boyunca birçok alanda ve işte aksamalar meydana geldi. Özellikle sağlığımızla ilgili bazı...

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri Protez dişler, tekli ve çoklu diş kayıplarında kullanılan bir üründür. Protezler sayesinde kişinin diş eksikliği problemi çözülmüş olur. Protez Nedir? Protez,...

Lazerle diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatma nedir? Lazer ile diş beyazlatma, dişlerde meydana gelen renk değişimlerini gidermek üzere, lazer ışığı kullanılarak dişlerin renginin normal seviyeye getirilmesi işlemine verilen...

Hamilelikte Diş Tedavisi

Hamilelikte Diş Tedavisi Hamilelik döneminde birçok açıdan sağlığa dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü bu dönemde tedavi şansı normalken yapılana göre çok daha düşüktür. Hamilelerin birçok ilacı...

Son Yorumlar