Ana Sayfa Ortodonti Şeffaf Plak Nedir?

Şeffaf Plak Nedir?

Şeffaf Plak Nedir?

Diş hekimliği alanında teknolojinin ilerlemesiyle birçok tedavi türüne alternatif üretilmektedir. Bunlardan bir tanesi de şeffaf plak uygulamasıdır. Şeffaf plak uygulaması dişlerin olması gerektiği gibi yerleşmesini sağlamak amacıyla, çarpık diş bozukluğunu çözümleyen bir tedavi olarak geliştirilmiştir. Bu ürünün ilk üretimi Türkiye’de geliştirilerek yapılmıştır. Şeffaf plak, dijital diş hekimliği alanının öncülerinden Orthero markası tarafından geliştirilmiştir.

Şeffaf plak ile ağrı olmadan, son derece estetik ve kimse tarafından fark edilmeyen bu ürünle diş bozukluklarınızı kolayca düzeltebileceksiniz. Son derece kullanışlı olan ve dışarıdan belli olmayan, aynı zamanda metal ve dişlere yapıştırılan bir malzeme olmadığından kaynaklı hem görüntü açısından hem sağlık açısından hem de kullanım kolaylığı ile güzel bir gülüşe ve estetik bir duruşa sahip olabileceksiniz.

Şeffaf plak

Şeffaf Plakları Tercih Etme Nedenleri Nelerdir?

Diş teli tedavisi yerine şeffaf plak tedavisini tercih etmedeki en büyük neden dışarıdan gözükmemesidir. Tedavinizde kullanılan bu şeffaf plaklar sayesinde dişleriniz hiçbir ağrı, acı ya da sızı hissetmeden tedavi edilebilmektedir. Bunların dışında tercih edilme sebeplerinden bir diğeri ise şeffaf plaklarınızı istediğiniz zaman kolayca çıkartabilmenizdir. Diş teli tedavisinde bu mümkün değildir. Şeffaf plakları 24 saat boncuk takmak zorunda değilsiniz, hekiminizin belirlediği ve ihtiyacınız olacak kadar bir süre takmanız ve onun dışında çıkartmanız bu süreci daha kolay ve zahmetsiz atlatmanızı sağlayacaktır. Tüm bunların yanında en önemli avantajlarından bir diğeri ise şeffaf plakları takmadan önce tedavi sonucunu dijital olarak görmenizdir. Bu sayede tedavi sonucunda elde edilecek sonucu tedaviye başlamadan önce üç boyutlu olarak görüp motive olabilirsiniz.

Şeffaf Plak Kullanan Hastalar Tedaviden Memnun Mu?

Şeffaf plak tedavisi uygulanan hasta sayısı günümüzde 10 binin üzerindedir ve bu hastalar sağlıklı bir gülüşe ve sağlıklı bir dış yapısına kavuşmuş durumdadır. Bunların yanında binlerce hastanın şeffaf diş plak uygulaması devam etmektedir. Bu hastalar üzerinde yapılan araştırmalara bakıldığında %100 memnuniyet ön plandadır.

Şeffaf Plaklar Yardımı ile Diş Çarpıklığı Tedavisi

Görünmez plak da denen şeffaf plaklar dişlerinizi komple sardığı ve renksiz olduğu için dışarıdan gözükmez ve dişlerinizle birebir uyumlu gözükür. Diğer diş teli tedavilerinde olduğu gibi alışma sürecinde ağrı ya da konuşma bozukluğu meydana gelmez. Şeffaf plak taktığınız andan itibaren hiçbir şey hissetmezsiniz. Çok rahat takılıp çıkartıldığı için takmak istemediğiniz ya da gerekli olmadığı zamanlarda kolayca çıkartabilirsiniz.

Şeffaf Plak Tedavisi Nasıl Yapılır?

Diş hekiminiz ile ilk randevunuzda dişlerinizin ölçüleri alınır. Yapılan ölçümler laboratuara gönderilir ve burada ideal diş pozisyonunuz belirlenir ve bu sayede çıkartılan üç boyutlu son hali size ulaştırılır. Sizinde onayınız ile birlikte buna uygun olarak gerekli şeffaf plaklarınız hazırlanır. Bu plaklar sadece size özeldir ve sizin ağız ve diş yapınıza göre hazırlanmıştır. Bu plaklar üretildikten sonra hekiminize gönderilir ve 1 hafta sonunda dişlerinizin ihtiyacına göre tedavi başlar. Dişlerinizin de gerektirdiği miktarda 3 ila 5 ay arası süren bir tedavi sürecine girersiniz. Şeffaf plaklarınızı zorunlu olmadığınız sürece çıkartmadan, toplamda 2 hafta boyunca takmanız gerekmektedir.

Şeffaf Plakların Kullanımı

Şeffaf plaklarınızı dişinizi fırçalarken, yemek yerken ya da dilediğiniz zamanda çıkartabilme imkanınız bulunduğu için herhangi bir yemek artığı kalması, ağız kokusu, diş çürümesi gibi problemlere karşılaşmazsınız. Şeffaf plak uygulamasında tel ve braket yapıştırma gibi herhangi bir işlem uygulanmaz. Bu plaklarla kademe kademe atlanarak dişleriniz tedavi sonunda istenilen şekile kolayca ve kısa sürede getirilmiş olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız?

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız? Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci boyunca birçok alanda ve işte aksamalar meydana geldi. Özellikle sağlığımızla ilgili bazı...

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri Protez dişler, tekli ve çoklu diş kayıplarında kullanılan bir üründür. Protezler sayesinde kişinin diş eksikliği problemi çözülmüş olur. Protez Nedir? Protez,...

Lazerle diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatma nedir? Lazer ile diş beyazlatma, dişlerde meydana gelen renk değişimlerini gidermek üzere, lazer ışığı kullanılarak dişlerin renginin normal seviyeye getirilmesi işlemine verilen...

Hamilelikte Diş Tedavisi

Hamilelikte Diş Tedavisi Hamilelik döneminde birçok açıdan sağlığa dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü bu dönemde tedavi şansı normalken yapılana göre çok daha düşüktür. Hamilelerin birçok ilacı...

Son Yorumlar