Ana Sayfa İmplant Straumann İmplant Fiyatları

Straumann İmplant Fiyatları

Straumann İmplant Fiyatları

Straumann implantlar, dental alandaki en yüksek kaliteye sahip diş implantlarıdır. Çeşitli türlerde ve modellerde implant üretimi yapan bu marka, yüksek teknoloji ürünler de kullanmasıyla, fiyat olarak birçok implant markasından daha pahalı hale gelmektedir.

Straumann implantlar kemik dokusuyla iç içe geçen bir üründür. Sağlamlık ve kullanış kolaylığı ile diğer implantlardan öne çıkan özellikleri barındırması ile tercih sebebi olmaktadır.

İmplant diş

Straumann İmplant Fiyatını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Straumann implantlar, birçok özelliği ile öne çıkan bir implant markasıdır. Bu ürünün fiyatı ile ilgili olarak, ön plana çıkan üç etken bulunmaktadır. Bunlar; marka, malzeme ve diş hekimi – hastanedir.

İmplant Markasının Fiyat Üzerinde Ki Etkisi Nedir?

Teknolojinin dental alanda ilerleme sağlanmasının etkisiyle, birçok yerli ve yabancı implant üreticisi ortaya çıkmıştır. Dünyada implant üretimi yapan yüzlerce üretici firma bulunmaktadır. Dünya genelinde en kaliteli implant üretimi yapan ülke ise İsviçre’dir.

Straumann implantlar da İsviçre menşeili bir implant markasıdır. Unutmayın ürün kalitesi ve kaliteden ödün vermeyen bir dünya markası olan Straumann implantların fiyatları, diğer implantlara nazaran biraz fazladır.

İmplant Üretiminde Kullanılan Malzemelerin Fiyat Üzerinde Etkisi Nedir?

İmplant üretiminde kullanılan malzemeler titanyum ve zirkonyumdur. Bu elementlerin organik maddelerle etkileşime geçmemesi özelliğinden yararlanılarak implantlar üretilir. Bu sayede yiyecekler ve içeceklerle etkileşim haline girmeyen implantlar üretilir ve implant ağız içinde enfeksiyon ve benzeri durumların oluşmasını engeller.

Ayrıca bu elementler vücut tarafından kolayca kabul edilen, doğal elementlerdir. Böylece çene kemiği ile yüzde yüz uyum sağlanır. Straumann implantlar yüzde yüz titanyum ve zirkonyumdan yapıldığı için sağlıklı olması bakımından en üst segmentteyken, doğal olarak fiyat bazında üst segmentlerdedir.

İmplant Üretiminde Saf Elementler Kullanılmaması Durumda Ne Olur?

İmplant üretiminde saf elementler kullanılması fiyatın artmasına sebep olur. Bu nedenle birçok firma maliyetlerini düşürmek için sadece titanyum ve zirkonyum elementlerinin alaşımlarını kullanmaktadır.  Daha ucuz elementlere az miktarda konan titanyum ve zirkonyumdan yapılan implantlar sağlık açısından sorun çıkarmaktadır.

Çünkü vücut bir zaman sonra bu maddeyi reddedecektir. Diş ve implant kayıplarından, enfeksiyon problemlerine ve çene kemiği kaybına kadar ciddi problemler yaşanan bu implantlar yerine güvenilir ve yüzde yüz saf titanyum ve zirkonyum kullanılan Straumann implantları tercih etmek akıllıca olacaktır.

İmplant İşlemini Yapacak Diş Hekimi ve İşlemin Yapılacağı Hastanenin Fiyat Üzerindeki Etkisi Nedir?

Diş Hekimi Etkisi

Uzun yıllardan bu yana ülkemizde sıklıkla yapılan diş implantı işlemi, uzman bir diş hekimi tarafından yapılmak zorundadır. Bu alanda bilgi ve tecrübesi olan doktorlarla çalışmak hastanın yararınadır. Çünkü diş implantı yapımı sırasında ortaya çıkan bazı durumlar diş hekimi kaynaklı yaşanmaktadır.

İmplantın ağıza yanlış oturtulması, implant yuvasının yanlış delinmesi, bu işlem sırasında çene kemiğini delme gibi birçok hata ile karşılaşılabilir.

Hastane Etkisi

Diş implantı işlemi cerrahi bir operasyondur. Bu sebeple işlemin yapılacağı yerin steril olması mecburidir. Aynı zamanda hastanenin işlem öncesi ve sırasında doğru seçimler yapılabilmesi için gerekli teknik donanıma sahip olması da önemli sebeplerdendir.

Yukarıda sayılan tüm etkenlerle birlikte döviz kuru da Straumann implant fiyatları üzerinde etkilidir.

Önceki İçerikPeriodontoloji Nedir?
Sonraki İçerikOsstem İmplant Fiyatları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız?

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız? Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci boyunca birçok alanda ve işte aksamalar meydana geldi. Özellikle sağlığımızla ilgili bazı...

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri Protez dişler, tekli ve çoklu diş kayıplarında kullanılan bir üründür. Protezler sayesinde kişinin diş eksikliği problemi çözülmüş olur. Protez Nedir? Protez,...

Lazerle diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatma nedir? Lazer ile diş beyazlatma, dişlerde meydana gelen renk değişimlerini gidermek üzere, lazer ışığı kullanılarak dişlerin renginin normal seviyeye getirilmesi işlemine verilen...

Hamilelikte Diş Tedavisi

Hamilelikte Diş Tedavisi Hamilelik döneminde birçok açıdan sağlığa dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü bu dönemde tedavi şansı normalken yapılana göre çok daha düşüktür. Hamilelerin birçok ilacı...

Son Yorumlar