Ana Sayfa İmplant Üniversite Hastanelerinde İmplant Fiyatları

Üniversite Hastanelerinde İmplant Fiyatları

Üniversite Hastanelerinde İmplant Fiyatları

İmplant tedavisi yakın yıllara kadar sadece özel hastaneler ve kliniklerde yapılan bir uygulamaydı. Son birkaç yılda devlet hastaneleri ve üniversite hastanelerinde de yapılmaya başlanan implant tedavi ücretleri değişiklik göstermektedir.

Üniversite Hastanelerinde İmplant Tedavisi Ücreti Etkenleri Nelerdir?

Üniversite hastanelerinde ve devlet hastanelerinde yapılmaya başlanan implant işlemi sırasında ücret talep edilmektedir. Hastanın ağız durumuna ve yapılacak implant sayısı esas alınarak, uygulanacak implant tedavisi ücreti değişkenlik göstermektedir.

İmplant diş

Üniversite Hastanelerinde Yaptırılan İmplant Tedavisi Ücreti Ne Kadardır?

Üniversite hastanelerinde yaptırılan implant tedavilerinde malzeme ücreti alınmaktadır. Bu ücretler 1000 lira ile 2000 lira arasında değişmektedir. Hastanın ihtiyacına göre bu fiyat aralığında bir ücret belirlenir ve hasta bu ücreti karşıladığı takdirde implant tedavisi gerçekleştirilir.

SSK’lılar Üniversite Hastanelerinde İmplant İşlemi İçin Ücret Öder Mi?

Diş implantı tedavisi ister üniversite hastanesinde, ister devlet hastanesine yapılıyor olsun maalesef sigorta implant tedavisinin ücretini belli durumlar dışında karşılamamaktadır. Sadece bazı özel durumlarda SSK, implant masraflarının bir kısmını karşılamaktadır.

SSK Hangi Durumlarda İmplant Ücretini Ödemektedir?

SSK hastanın üniversite hastanelerinde ve devlet hastanelerinde gerçekleştireceği diş implantı işleminde eğer; travma, tümör ya da kist durumundan kaynaklı kemikte yaşanan doku kaybı varsa, alt ve üst çene de çoklu diş kayıpları varsa, konjenital diş eksiklikleri varsa ya da damak ve dudak yarığı gibi doğumsal problemler nedeniyle yaşanan diş ve kemik dokusu kayıplarında sigorta işlem ücretinin bir kısmını karşılamaktadır.

Üniversite Hastanelerinde 18 Yaş Altına İmplant Tedavisi Ücretli Midir?

İmplant tedavisinde yaş sınırı bulunmamakla birlikte, çene kemiği gelişimi tamamlanmış herkeste implant tedavisi yapılabilmektedir. Ülkemizde devlet hastanesi ve üniversite hastanelerinde gerçekleştirilen tüm ortodontik tedaviler, 18 yaş altındaki kişiler için ücretsizdir.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı tüm kurumlarda durum aynıdır. Buralarda gerçekleştirilecek ortodontik tüm tedaviler kurum tarafından karşılanmaktadır.

Üniversite Hastanelerinde Engelli Kişilere İmplant Tedavisi Ücretli Midir?

Ülkemizde implant tedavisi, yüzde 40 engeli bulunan kişiler için hem üniversite hastanelerinde hem devlet hastanelerinde hem de özel hastanelerde, Sağlık Bakanlığı tarafından karşılanmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız?

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız? Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci boyunca birçok alanda ve işte aksamalar meydana geldi. Özellikle sağlığımızla ilgili bazı...

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri Protez dişler, tekli ve çoklu diş kayıplarında kullanılan bir üründür. Protezler sayesinde kişinin diş eksikliği problemi çözülmüş olur. Protez Nedir? Protez,...

Lazerle diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatma nedir? Lazer ile diş beyazlatma, dişlerde meydana gelen renk değişimlerini gidermek üzere, lazer ışığı kullanılarak dişlerin renginin normal seviyeye getirilmesi işlemine verilen...

Hamilelikte Diş Tedavisi

Hamilelikte Diş Tedavisi Hamilelik döneminde birçok açıdan sağlığa dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü bu dönemde tedavi şansı normalken yapılana göre çok daha düşüktür. Hamilelerin birçok ilacı...

Son Yorumlar