Ana Sayfa İmplant Yerli İmplant Fiyatları

Yerli İmplant Fiyatları

Yerli İmplant Fiyatları

İmplant tedavisi, günümüzde eksik diş tedavilerinde kullanılan ve en doğal bir görünüm sağlayan, böylece de çokça tercih edilen bir uygulamadır. Diş implantı tedavisi hem hastalar hem de diş hekimleri tarafından çokça kullanılmaya başlandığından dolayı ve teknolojiyle birlikte bu tedavi yöntemi iyice gelişim göstermiştir.

Yerli İmplantlar Uygun Fiyatlıdır

Diş implantı uygulaması uzun soluklu bir tedavi sürecine sahiptir fakat sonucu uzun ömürlüdür. Bu tedavide birçok dikkat edilmesi gereken nokta vardır. Bunların en önemlisi ise implant markalarıdır. Eskiden sektörde sadece yabancı markalara sahip implantlar bulunuyorken günümüzde dental sektörünün gelişmesiyle birlikte yabancı markaların yanında birçok yerli marka sektöre girmiştir.

Yerli implantlar sayesinde implant fiyatlarında belirgin düşüşler yaşanmıştır. İlk doktor kontrolünüzden sonra implant tedavisine uygunsanız, doktorunuz size implant seçenekleri sunacak ve önerilerde bulunacaktır. Bu sırada dikkat etmeniz konuların başında ise implantın kalitesi ve sertifikalı bir ürün olmasıdır.

İmplant

İmplant Fiyatları Hangi Durumlardan Etkilenir?

Ağzınıza kaç adet implant uygulanacağı implant fiyatını doğal olarak arttırmaktadır. Bu sebeple doktor kontrolünden önce implant işleminin ne kadar tutacağını bilmek imkansızdır.

İmplant tedavisinin yapılacağı yer de fiyatı etkileyen bir diğer önemli husustur. Örneğin devlet hastanesinden alacağınız implant fiyatı ile özel bir doktor dan alacağınız  implant fiyatı tabiki farklılık gösterecektir. Bunun yanında hastanenin bulunduğu yer, hijyen ortamı ve kurumsallığı da fiyat üzerinde etkilidir.

İmplant fiyatını etkileyen bir diğer husus da doktorun uzmanlığına ve deneyimine bağlıdır. İyi bir doktor hem işçilik olarak hem de kullanılacak ürün kalitesi olarak daha iyi kararlar vereceği ve uygulayacağı  için normalde alacağınız implant fiyatından 2 – 3 kat daha fazla implant fiyatı ile karşılaşabilirsiniz.

Son olarak,  implant fiyatının artmasının bir diğer nedeni ise ağız yapınızın durumudur. Eğer ki doktorunuz ağız yapınıza göre daha fazla implant ihtiyacı olduğu kanısına varır ise ya da implant öncesi başka işlemler gerekirse bu durum dişinize yapılacak operasyonun fiyatını arttıracaktır.

Yerli İmplant Fiyatları İthal İmplantlara Göre Ucuzdur

Son 10 – 15 yıldır ülkemizde implant üretimi ve tedavisi noktasında büyük gelişmeler yaşanmıştır. Neredeyse dünyanın birçok ülkesinden artık  ülkemize implant tedavisi için gelen turistler bulunmaktadır. Bu durum günümüzde ülkemizi dental alanda büyük bir sektör haline getirmiştir.

Yerli implant fiyatları ithal ürünlere göre neredeyse yarı yarıya ucuzdur çünkü yabancı markalara sahip implantlar dolar ve euro üzerinden ücretlendirilirler. Döviz kurunun ülkemizde gün geçtikçe artmasından kaynaklı yerli üretim implantlar sıklıkla kullanılmaya ve yabancı implantlara göre çokça ucuz fiyatlar sunmaya başlamıştır. Bunun yanında yerli üretim birçok implant markası ürün kalitesi bakımından da yeterliliğini kanıtlamıştır.

Bunun yanında yerli bir implant markası kullansanız bile ağzınıza yapılacak işçilik de fiyatı doğrudan etkileyecektir. Yerli ve yabancı iki farklı ürünü göz önüne aldıkları takdirde insanlar, yerli ürünlerin kalitesi, fiyatı ve uygulanabilirliği sayesinde ithal ürünlerle farkının olmadığını görecektir.

Yerli İmplantların Dezavantajları Var Mı?

Yerli implant kullanmanın hiçbir zararı bulunmamaktadır. Yerli implantların, ithal ürünlere göre daha ucuz olması insanlar için kötü bir izlenime sebep olabilmektedir. Fakat bu durum gerçeği yansıtmamaktadır. Ürün kalitesi olarak ve işçiliği ile yerli üretim implantların ithal ürünlerden farkı bulunmamaktadır.

Yerli marka implant kullanımında ortaya çıkabilecek tek problem, sahte implantlarla karşılaşabilme ihtimalinizdir. Ülkemizde implant alanında gelişmeler yaşandıktan sonra merdiven altı implantlar ortaya çıkmıştır. Bu durumdan korunmanın en kolay yolu ise sertifikaya sahip bir ürün seçmeniz olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız?

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız? Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci boyunca birçok alanda ve işte aksamalar meydana geldi. Özellikle sağlığımızla ilgili bazı...

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri Protez dişler, tekli ve çoklu diş kayıplarında kullanılan bir üründür. Protezler sayesinde kişinin diş eksikliği problemi çözülmüş olur. Protez Nedir? Protez,...

Lazerle diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatma nedir? Lazer ile diş beyazlatma, dişlerde meydana gelen renk değişimlerini gidermek üzere, lazer ışığı kullanılarak dişlerin renginin normal seviyeye getirilmesi işlemine verilen...

Hamilelikte Diş Tedavisi

Hamilelikte Diş Tedavisi Hamilelik döneminde birçok açıdan sağlığa dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü bu dönemde tedavi şansı normalken yapılana göre çok daha düşüktür. Hamilelerin birçok ilacı...

Son Yorumlar