Ana Sayfa Zirkonyum Zirkonyum Diş Kaplama Ağız Kokusu Yapar mı?

Zirkonyum Diş Kaplama Ağız Kokusu Yapar mı?

Zirkonyum Diş Kaplama Ağız Kokusu Yapar mı?

Zirkonyum diş kaplama son yıllarda hem sağlıklı olmasıyla hem de estetik açıdan avantajlar sağlamasıyla sizin için ve hekiminiz için ilk tercih olacaktır. Görünüm açısından diğer kaplamalara kıyasla son derece doğal görünen zirkonyum diş kaplamalar, orjinal dişinize yüzde yüz uyum sağlayacaktır. Farklı renk seçimleri ile var olan dişlerinizle bütünlük sağlayacak zirkonyum diş kaplamalar sayesinde, estetik açıdan hiçbir problem yaşamazsınız.

Ağız kokusu genellikle tüm insanların en korktuğu şeydir. Ağız kokusu bazı hastalıkların belirtisi olabileceği gibi ağız bakımının eksik yapılması veya diş çürüklerinden kaynaklı ortaya çıkabilmektedir. Ağız kokusu yaşamamak için ağız hijyeninize ve bakımına önem  vermelisiniz. Buna rağmen ağız kokunuz devam ediyorsa herhangi bir mide probleminiz ya da diş etleriniz ile ilgili bir sıkıntınız olabilir. Bunun dışındaki tüm ağız kokusu problemlerinin nedeni, ağız bakımının eksikliğinden kaynaklanır.

Diş kaplama ağız kokusu yapar mı

Son yıllarda çokça tercih edilen zirkonyum diş kaplamalar,sağladığı avantajlarla birlikte çokça tercih edilmektedir. Diş kaplamaları kendiliğinden ağız kokusu yapmaz, ağız bakımına dikkat edildiği takdirde herhangi bir koku problemi yaşanmaz. Zirkonyum elementi doğal mineral yapısına sahip olduğu için organik maddelerle etkileşime geçmez. Bu sayede ağızda koku oluşumuna neden olmaz.

Bunların dışında diş kaplamanız eskidiğinde ya da zarar gördüğünde orijinal dişiniz ve kaplama arasına yiyecek artıkları sıkışabilir. Diş kaplamanın ve dişiniz arasında kalan bu artıkları temizlemeniz mümkün olmaz, bu da ağız kokusuna neden olabilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için altı ayda bir diş hekiminize kontrole gitmeniz önemlidir.

Zirkonyum diş kaplamalar, zirkonyum elementinin içinde metal alaşım olmamasıyla ağızda rahatsız edici bir tat bırakmaz. Yiyeceklerinizi keyifle yemenize yardımcı olur.

Zirkonyum diş kaplamalar aynı zamanda metal alaşım içermediği için diş etlerinde ve orijinal dişlerinizde kararmaya neden olmaz. Herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmaz. Özellikle metal alerjisi olan hastalar için zirkonyum diş kaplama tedavisi son yıllarda çok gözdedir. Estetik açıdan güvenle tercih edeceğiniz bu kaplamayla kendinize güveniniz artacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız?

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız? Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci boyunca birçok alanda ve işte aksamalar meydana geldi. Özellikle sağlığımızla ilgili bazı...

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri Protez dişler, tekli ve çoklu diş kayıplarında kullanılan bir üründür. Protezler sayesinde kişinin diş eksikliği problemi çözülmüş olur. Protez Nedir? Protez,...

Lazerle diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatma nedir? Lazer ile diş beyazlatma, dişlerde meydana gelen renk değişimlerini gidermek üzere, lazer ışığı kullanılarak dişlerin renginin normal seviyeye getirilmesi işlemine verilen...

Hamilelikte Diş Tedavisi

Hamilelikte Diş Tedavisi Hamilelik döneminde birçok açıdan sağlığa dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü bu dönemde tedavi şansı normalken yapılana göre çok daha düşüktür. Hamilelerin birçok ilacı...

Son Yorumlar