Ana Sayfa Zirkonyum Zirkonyum Diş Kaplama Ömrü Ne Kadar?

Zirkonyum Diş Kaplama Ömrü Ne Kadar?

Zirkonyum Diş Kaplama Ömrü Ne Kadardır?

Zirkonyum diş kaplamanın kullanım ömrü de diğer kaplamalara göre daha uzundur.

Diş kaplama işleminde kullanılan zirkonyum elementi, sağlam yapısı ve doğallığıyla diğer kaplamaların önüne geçer. Diğer diş uygulamalarında olduğu gibi doğru kullanım ile ömrü artar. Zirkonyum kaplamalarınızı; güvenilir bir hastanede, kaliteli malzeme ve tecrübeli bir hekimle yaptırırsanız, işlem sonrası ağız temizliği ve bakımına önem verirseniz, zirkonyum diş kaplamanız uzun yıllar sorunsuz bir şekilde ağzınızda kalır.

Zirkonyum diş kaplama ömrü
Ortalama bir kaplamanın kullanım ömrü beş ila yedi yıl arasında değişmektedir. Bunun yanında zirkonyum kaplamalar yukarıda belirtilen durumlara özen gösterildiğinde daha uzun yıllar kullanılabilmektedir. Ağzınızda herhangi bir başka problem çıkmadığı ve kaplamalarınız zarar görmediği sürece çok uzun yıllar kullanabilirsiniz. Zirkonyum diş kaplamaların ömrünü arttıracak bir diğer etken ise düzenli olarak kontrollerinizi yaptırmanız sayesinde oluşur. Altı ayda bir mutlaka hekiminize kontrole gitmelisiniz.

Doğru hastane, doğru hekim, doğru malzeme, doğru bakım ile rahatça kullanabileceğiniz bu kaplamalar hem uzun ömürlü oluşu, uzun vadede düşük maliyetli oluşu ve orijinal dişlerinizle uyum sağlaması ile sizi son derece memnun bırakacaktır. Zirkonyum diş kaplamalar estetik açıdan da beklentilerinizi, fazlaca karşılayacaktır.

Zirkonyum diş kaplama son yıllarda porselen kaplamaya göre hem diş hekimleri tarafından önerilen hem de hastalar tarafından tercih edilen bir kaplama çeşididir. Zirkonyum diş kaplama, metal desteksiz diş kaplama çeşitlerinden biridir. Bu sebeple ağızda koku yapmaz, dişlerde ve diş etlerinde kararmalara neden olmaz. Organik maddelerle etkileşimi yoktur. Böylece ağızda bakteri oluşumuna neden olmaz ve alerjik reaksiyon geliştirmez.

Aynı zamanda estetik açıdan ve sağlık açısından kullanımı çok olumlu karşılanmaktadır. Zirkonyum diş kaplamalar ışık geçirgenliği sayesinde orijinal dişinize en yakın görüntüyü oluşturur. Farklı renk seçenekleri ile diğer dişlerinize en uygun olanı seçme özgürlüğüne sahip olursunuz.

Zirkonyum kaplamalar dişlerinizde lekelenmeyi engeller. Çay, kahve, sigara gibi etkenlerden etkilenmez, renk değişikliğine sebep olmaz. Zirkonyum temelli kaplama ve köprüler diğer kaplamalara göre daha sağlamdır ve kırılma ihtimalleri daha zordur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız?

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız? Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci boyunca birçok alanda ve işte aksamalar meydana geldi. Özellikle sağlığımızla ilgili bazı...

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri Protez dişler, tekli ve çoklu diş kayıplarında kullanılan bir üründür. Protezler sayesinde kişinin diş eksikliği problemi çözülmüş olur. Protez Nedir? Protez,...

Lazerle diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatma nedir? Lazer ile diş beyazlatma, dişlerde meydana gelen renk değişimlerini gidermek üzere, lazer ışığı kullanılarak dişlerin renginin normal seviyeye getirilmesi işlemine verilen...

Hamilelikte Diş Tedavisi

Hamilelikte Diş Tedavisi Hamilelik döneminde birçok açıdan sağlığa dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü bu dönemde tedavi şansı normalken yapılana göre çok daha düşüktür. Hamilelerin birçok ilacı...

Son Yorumlar