Ana Sayfa Zirkonyum Zirkonyum Diş Kaplama Yorumları

Zirkonyum Diş Kaplama Yorumları

Zirkonyum Diş Kaplama Yorumları

Zirkonyum diş kaplama son yıllarda estetik açıdan çok fazla tercih edilen bir kaplamadır. Birçok konuda porselen kaplamalara göre çokça avantaj sağlayan zirkonyum kaplamalar hakkında bu uygulamayı yaptırmış hastaların yorumları ise genel olarak çok olumludur. Zirkonyum diş kaplama tedavisi yaptırmak isteyen kişiler, daha önce zirkonyum diş kaplama işlemi yaptırmış kişilerin görüşlerini merak eder. Daha önce bu tedaviyi yaptırmış kişilerin yorumları bu tedaviyi yeni yaptıracak kişiler için bir ışık tutar. Gelin bu yorumları birlikte göz atalım.

Zirkonyum diş kaplama yorumları

  • Zirkonyum diş kaplaması yaptıran ve iki yıldır hiçbir problem yaşamadığını dile getiren bir hasta, özellikle ön dişlerinde zirkonyum kaplama tercih ettiği için çok mutlu olduğunu dile getiriyor. Artık rahatça gülebildiğini ve var olan diğer dişleri ile uyumlu gözüktüğü için zirkonyum diş kaplamalarının orijinal gibi durduğunu dile getiriyor ve zirkonyum diş kaplamaları herkese tavsiye ettiğini söylüyor.
  • Üç ay önce zirkonyum diş kaplama tedavisi görmüş başka bir hasta ise daha önce yaptırdığı porselen kaplamalara göre zirkonyum kaplamaların çok daha avantajlı olduğunu ve görüntü açısından çok olumlu sonuçlar elde edildiğini dile getiriyor.
  • Zirkonyum diş kaplaması yaptıran başka bir hasta ise gülüş estetiği tedavisi için bu kaplamayı tercih ettiğini ve diş hekiminin yönlendirmesi ile bu uygulamadan haberdar olduğunu belirtiyor. Her açıdan çok memnun olduğunu dile getiren hasta, zirkonyum tedavisi sonucunda hiç bir problem yaşamadığını ve çevresinden son derece olumlu tepkiler aldığını söylüyor.
  • Başka bir hasta ise yine diş hekiminin önerisi ile bu işlemi yaptırdığını ve çok memnun kaldığını belirtiyor. Zirkonyum diş kaplamasının uzun yıllar ağızda kalabilmesi için diş hekiminin önerisiyle kontrollerine düzenli gittiğini belirten hasta, şu ana kadar hiçbir problemle karşılaşmadığını söylüyor.
  • Ön dişlerinde hafif eğrilikler ve boşluklar olduğunu dile getiren başka bir hasta ise daha önce bu uygulamayı yapmış başka bir hastanın önerisiyle zirkonyum kaplama yaptırdığını ve işlem sonrası özgüveninin arttığını dile getiriyor. Artık rahatça gülüyorum ve ağzımı kapatmak zorunda kalmıyorum diyen hasta işlemi yaptırdığı kliniğe ve diş hekimine minnet borçlu olduğunu belirtiyor.
  • Dört ay önce zirkonyum diş kaplama yaptıran başka bir hasta bu işlem öncesinde eksik dişlerinin yerine diş implantı yaptırdığını ve zirkonyum diş kaplamalarının orijinal diş üzerine yapıldığı gibi implant dişin üzerine de yapılabildiği için doğal görüntüde bir probleme neden olmadığını dile getiriyor. Bu kararında hiç pişmanlık duymadığını ve bu tedaviyi herkese önerdiğini söylüyor.
  • Bir diğer hasta, zirkonyum diş kaplamasının diğer dişleri ile çok uyumlu olduğunu ve çok doğal gözüktüğünü belirtip işlem öncesi düşündüğünden daha doğal ve güzel bir sonuç ortaya çıktığı için mutlu olduğunu söylüyor. Diş kaplaması yaptıracak herkesin zirkonyum kaplamayı incelemesini öneriyor.
  • Diş hekimi korkusu olduğunu belirten ve tedaviden önce karar vermekte çok zorluk çektiğini belirten bir hasta ise işlemi yapıldığı sırada lokal anestezi verildiğini öğrenince çok rahatlamış ve gönül rahatlığı ile bu işlemi gerçekleştirmiş. Son derece acısız ve ağrısız olduğunu söylediği bu işlemi yaptırırken korkmanıza hiç gerek yok son derece basit ve kısa sürede biten bir işlem. Sonucu gördükten sonra korkunuzun yersiz olduğunu anlayacaksınız diyor.
  • Zirkonyum diş kaplaması yaptıran bir hasta ise ağız bakımının bu tedavi sonrasında çok önemli olduğunu dile getiriyor. Diş bakımına önem verilmediği takdirde uygulamanın az ömürlü olacağını bildiğini ve buna uygun olarak davrandığını, kaplama yaptırdığından beri dişleri ile ilgili bir sıkıntı yaşamadığını ve yaptıracak kişilerinde kesinlikle tercih edebileceğini belirtiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız?

Koronavirüs Sürecinde Dişimiz Ağrırsa Ne Yapmalıyız? Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci boyunca birçok alanda ve işte aksamalar meydana geldi. Özellikle sağlığımızla ilgili bazı...

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri

Protez Diş Fiyatları ve Protez Çeşitleri Protez dişler, tekli ve çoklu diş kayıplarında kullanılan bir üründür. Protezler sayesinde kişinin diş eksikliği problemi çözülmüş olur. Protez Nedir? Protez,...

Lazerle diş beyazlatma nedir ve nasıl yapılır?

Lazerle diş beyazlatma nedir? Lazer ile diş beyazlatma, dişlerde meydana gelen renk değişimlerini gidermek üzere, lazer ışığı kullanılarak dişlerin renginin normal seviyeye getirilmesi işlemine verilen...

Hamilelikte Diş Tedavisi

Hamilelikte Diş Tedavisi Hamilelik döneminde birçok açıdan sağlığa dikkat edilmesi gereklidir. Çünkü bu dönemde tedavi şansı normalken yapılana göre çok daha düşüktür. Hamilelerin birçok ilacı...

Son Yorumlar